Sport

Video: Bauer se těší z triumfu ve Světovém poháru

Video: Bauer se těší z triumfu ve Světovém poháru

Je prvním českým běžcem na lyžích, který dokázal vyhrát Světový pohár. Přestože do konce sezony ještě zbývá pět závodů, nikdo už ho nemůže překonat a to i přesto, že vynechá dnešní sprint v Drammenu. Lukáš Bauer je zkrátka fenoménem této sezony a úspěch si náležitě užívá. To ostastně prozradil i v exkluzivním živém rozhovoru pro TV Nova.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Lukáš Bauer si během sezony vytvořil na čele poháru obrovský náskok, přesto celkový triumf nepotvrdil na trati, ale v teple domova (více zde). Ke korunovaci ho totiž posunulo rozhodnutí Němce Sommerfeldta nestartovat ve středečním sprintu. "V celém průběhu sezony jsem šel po celkovém vítězství celkem tvrdě. Takže teď jsem moc spokojený," potvrdil Lukáš Bauer. Ten tušil, že má pohár v kapse, už v neděli v Lahti, teprve úterní odpoledne ale jeho triumf potvrdilo. "René říkal, že sprint nepojede, ale Němci a tisk ještě spekulovali, že by si to mohl rozmyslet," dodal Bauer.

Původně přitom český lyžař o celkovém triumfu moc nepřemýšlel. "Před sezonou jsem si dal za cíl uspět v Tour de Ski, v celkový úspěch jsem i s ohledem na mé dlouhodobé zravotní potíže moc nedoufal," doplnil závodník.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události