Sport

Atleti vyrazili na šampionát do Valencie

Atleti vyrazili na šampionát do Valencie

Zatím bez vícebojaře Romana Šebrleho vyrazila česká výprava atletů do španělské Valencie, kde se od pátku koná halové mistrovství světa v atletice. Mnohonásobný medailista ze všech vrcholných akcí a jeden z adeptů na vícebojařské zlato totiž vyrazí o den později.

Bába chce do finále 

Výprava českých reprezentantů je tentokrát nevelká, čítá pouze třináct členů. I proto čeští atleti příliš nehýří ambicemi. "Chci postoupit do finále a tam se poprat o co nejlepší umístění. No a třeba to vyjde i na medaili," říká výškař Jaroslav Bába.

A podobně hovoří i představitelé Českého atletického svazu. "Uvidíme. Rádi bychom pobrali nějaká finále a poprali se aspoň o jednu mediali," říká šéftrenér Václav Fišer. Tu by měl vybojovat právě Šebrle, ve hře ale může být ještě jedno překvapení. Kouč se totiž po deseti letech chystá znovu postavit na start štafetu žen na 4x400 m a počítá, že by mohla uspět. "Záleží, kolik štafet se přihlásí. Pokud jich bude málo, jako minule, mohli bychom pomýšlet vysoko," přemýšlí Fišer.

Ščerbová nevěděla, jaké zabalit tretry

Jednou ze členek štafety zřejmě bude i vícebojařka a dálkařka Denisa Ščerbová, která se navíc ne vlastní vinou stala oěbtí poněkud krutého, byť nechtěného "žertíku" mezinárodní atletické federace. Ta ji totiž nejprve pozvala na šampionát k účasti ve víceboji, hned za pár hodin ale pozvánku zrušila s tím, že šlo o omyl. "Bylo to nepříjemné. A navíc jsem ani nevěděla, kolik treter si mám zabalit," žertuje s odstupem času Ščerbová, která nakonec bude závodit v dálce a zřejmě i v běhu. "V dálce bych chtěla udělat dobrý výsledek," přeje si. "Vícebojařské tretry jsem si každopádně nebrala," prohodila na závěr.

Generálka na Peking? Prý ne

Halový šampionát je zároveň poslední velkou zkouškou před letní olympiádou v Pekingu. "Já to tak neberu. Ty závody jsou pro mě stejně důležité. Potkám se na nich se stejnými závodnicemi, budeme bojovat o stejná umístění. A že je to olympiáda? To je věc spíš spolčenská," tvrdí tyčkařka Pavla Rybová, která do Valencie letí i s nedoléčeným zraněním. "Po mistrovství si dám klid, abych to dala do Pekingu dokupy," tvrdí.

Nominace českého týmu

Muži: Jaroslav Bába (výška), Jakub Holuša (800 m, 1500 m), Stanislav Sajdok (60 m překážky), Petr Svoboda (60 m překážky), Roman Šebrle (desetiboj)

Ženy: Jitka Bartoničková (4x400 m), Zuzana Bergrová (4x400 m), Drahomíra Eidrnová (4x400 m), Zuzana Hejnová (400 m, 4x400 m), Barbora Laláková (výška), Pavla Rybová (tyč), Iva Straková (výška), Denisa Ščerbová (60 m překážky, dálka, 4x400 m).

 

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události