Sport

Pljuščenko v Praze předvede show!

Do Prahy se chystá jeden z nejlepších světových krasobruslařů všech dob, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz Rus Jevgenij Plujščenko. V roce 2004 jeho vystoupní v České republice zhatila mezinárodní krasobruslařská unie, letos už by mělo být vše bez problémů. Pljuščenko ale v Praze nevystoupí sám, spolu s ním se představí celá řada současných i bývalých šampionů.

S Pljuščenkem pojede Verner 

Pljuščenka, ale nejen jeho, budou moci diváci na vlastní oči spatřit 17. dubna v Aréně HC Sparta Praha v Holešovicích. A nebude tam sám, společnost mu bude dělat i čerstvý mistr Evropy Tomáš Verner. "Ve show Králové ledové arény se dále představí takové krasobruslařské veličiny jako Irina Slucka, Surya Bonaly, Naomi Lang, Ruslan Gončarov nebo muž, který jako první krasobruslař v historii skočil čtverný skok Jozef Sabovčík. Ti všichni vystoupí za doprovodu maďarského hlouslového virtuosa Edvina Martona, hrajícího na originální nástroj od Stradivariho. Kromě Prahy se krasobruslařská revue hvězd koná i 15. dubna v Bratislavě a o den později v Košicích.

Olympijský vítěz se vrací po zranění

Největším lákadlem ale bude samozřejmě fenomenální skokan a showman Jevgenij Pljuščenko, který se na led vrací po dlouhé pauze způsobené zraněním kolen. Po operacích se už ale krasobruslař cítí v pořádku a dokonce vyhlašuje boj o další olympijské zlato za dva roky ve Vancouveru. Byl by vůbec prvním krasobruslařem, který by něco podobného dokázal.

Pljuščenko měl v Praze vystupovat už v roce 2004, tehdy se ale kvůli zranění odhlásil ze závodů v Japonsku a mezinárodní unie mu proto zakázala i pražské vystoupení. "Tehdy to nedopadlo příliš dobře a já doufám, že se tahle věc letošním rokem očistí," řekl bývalý krasobruslař René Novotný.  "Přál jsem si přijet a přijel jsem. Trénoval jsem, ale mezinárodní federace byla proti. Vyhrožovali mi, že mě diskvalifikují ze závodů, když nastoupím v exhibici. Lidem jsem mohl maximálně vzkázat a omluvit se, že vystoupit nemohu," doplnil Pljuščenko.

Letos už prý nic takového nehrozí. "Pravidla se změnila a nikdo už mi nezakáže vystoupit," vzkázal fanouškům s tím, že chce, aby tento incident byl navždy zapomenut.

Pluščenko si pozval i Vernera

Jedním z hostů Pljuščenkovy show bude i Tomáš Verner. "Je vynikající. Vím, že se teď připravuje na mistrovství světa a myslím si, že má šanci dokonce i vyhrát. Bude pro mě ctí, že bude v naší show vystupovat," složil Pljuščenko Vernerovi poklonu.

K samotné show pak řekl, že nejde jen o krasobruslení. "Je to seriál, který už vicdělo 28 měst v Rusku a nyní jej chceme ukázat i Evropě. Bude tam živá hudba, akrobacie, skoky, veselá vystoupení, kostýmy. To vše mohou lidé na ledě vidět," řekl symapatický Rus.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události