Sport

Skikrosař Kraus vyhrál potřetí SP

Skikrosař Tomáš Kraus je potřetí za poslední čtyři roky celkovým vítězem Světového poháru. K jistotě mu dnes v závodu ve švýcarském Grindelwaldu stačilo čtvrté místo a v hodnocení už ho nemůže nikdo předstihnout. Kraus se také proto nejspíš rozhodne vynechat finále SP v Bormiu a bude se soustředit na závody série Jeep King of the Mountains v zámoří.

"Je to bezva, protože začalo do Evropy jezdit daleko víc Kanaďanů a Američanů," upozornil Kraus na skutečnost, že skikros je olympijskou disciplínou, a proto se mu věnuje víc lyžařů. "A navíc si cením také toho, jakým způsobem se mi to podařilo. Ten rozdíl je veliký, asi jsem jezdil opravdu dobře," řekl po závodě s úsměvem.

Před finálem už měl jistý celkový triumf

Dnes se Krausovi příliš nepodařila kvalifikace, chyboval a byl v ní až jedenáctý. "A startovní pozice byla dneska hodně důležitá," prohlásil lyžař. Přesto další tři jízdy vyhrál a už před finále měl jistotu, že mu Světový pohár nikdo nevezme. Ve finále se proto rozhodl riskovat, když neodjel ze startu jako první.
Vítězný Švéd Lars Lewen ho nakonec před sebe v průběhu finále nepustil a Kraus vyjel z trati, minul branku a byl diskvalifikován. "Ve finále jsem jel z druhé nejnevýhodnější pozice, bylo těžké něco vymyslet," popisoval. Snažil se dostat na první místo a bylo z toho čtvrté. "Jsem rád, že jsem si vyzkoušel přejíždění. Je to zkušenost. Spíš by mě mrzelo, kdybych dojel druhý a pak si vyčítal, proč jsem to nezkusil," dodal.

Výsledky:

1. Lewen (Švéd.), 2. Barr, 3. Hayer (oba Kan.), 4. Kraus (ČR), 5. Piccard (Fr.), 6. Delbosco (Kan.), ...11. Šafář, 50. Kopřiva, 71. Čermák, 74. Kučera, 75. Soukup, 77. Hončl, 81. Krupa (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů):

1. Kraus 495, 2. Hayer 264, 3. Barr 262, 4. Lewen 248, 5. Schmid (Švýc.) 214, 6. Delbosco 180, ..29. Šafář 41.

Falcon
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události