Hokej

NY Rangers vyhráli na Long Islandu 4:1

Úvod zápasu v Nassau Coliseu byl hodně rychlý - uběhlo 90 vteřin, rozhodčí signalizoval výhodu po faulu jednoho z domácích, na led naskočil další hráč místo hostujícího gólmana Lundqvista, Brendan Shanahan na půlce přebral puk do sóla a přesnou ranou nedal domácímu muži v kleci Wade Dubielewiczovi šanci - 0:1.

V 7. minutě se pak hodně povedlo střídání hostující elitní řadě a trojice Jágr - Dubinski - Avery domácího gólmana několikrát vyzkoušela. Tlak Rangers přerušila až reklamní přestávka. Ihned po ní ujížděl do dobré šance domácí Josef Vašíček, ovšem Henrik Lundqvist jeho pokus kryl. Hra nabrala solidní tempo a hodně aktivní byli především hráči islanders. V 11. minutě pak jako první odjel na hanbu právě střelec úvodní branky Shanahan, ovšem paradoxně největší šanci spálil v oslabení nepovedenou přihrávkou Sean Avery. Ovšem o minutu a půl svoji minelu napravil - Marek Malík napříč třetinou našel Averyho volného před domácí brankou a hráč s č. 16 poslal krásnou tečí Jezdce do vedení 2:0. V 17. minutě se svým nezaměnitelným stylem uvolnil před domácí svatyní Jaromír Jágr, ovšem z koncovky nastřelil pouze pravou tyčku. Ve 20. minutě pykal na trestné domácí Aaron Johnson, Scott Gomez našel před brankou volného Chrise Druryho, ale ten nějakým zázrakem dokázal neskórovat do poloprázdné klece. První siréna tak musela být pro Ostrovany takovým malým vysvobozením.

Ve 2. třetině se po několika úvodních minutách obraz hry poněkud změnil - tlak si vytvářeli pro změnu domácí hráči a Henrik Lundqvist se měl v brance Rangers co otáčet. A hosté pod tlakem faulovali - ve 26. minutě to byl Marek Malík, ke kterému přisednul za vyhození puku mimo ledovou plochu Michal Rozsíval a Islanders hráli 48 vteřin přesilovku 5 na 3. Ovšem bránící hostující trojice puk několikrát šikovně vyhodila a z tohoto mráčku nakonec nezapršelo. Ovšem domácí se snížení přeci jen dočkali - Sean Bergenheim dostal puk do pravého kruhu pero vhazování, s rozvahou zamířil a Henrik Lundqvist se po dvou tečích vlastních obránců už jen smutně ohlédnul - 1:2. Ve 35. minutě fauloval holí Sean Avery a Ostrované dostali šanci vyrovnat. Což se ale nestalo. Ve 40. minutě se vyfauloval domácí Rob Davison a těsně před závěrečnou sirénou mohli skórovat Nigel Dales a Scott Gomez, ovšem střelu prvního domácí gólman špičkou betonu vytáhnul a Gomez nedokázal prostřelit klubko hráčů před ležícím Dubielewiczem.

Ve 42. minutě se na ledě opět děly věci - nejprve v tomto zápase hodně agilní Nigel Dawes nastřelil levou tyčku domácí branky, pak zpoza branky pod gólmanem nahrál puk zpět na modrou, tam se do něj opřel Marc Staal a Gomezova lehká teč znamenala vedení Rangers 3:1. V 50. minutě opět řádila první hostující řada - nejdříve Brandon Dubinski z nahrávky Seana Averyho trefil pouze tyčku branky, ve které ležel už překonaný domácí gólman, následně měl šanci i Jaromír Jágr. Minutu a půl před koncem zápasu zamířil domácí gólman Dubielewicz na střídačku za dalšího hráče do pole, ovšem Sean Avery doslova vydřel puk a pojistil výhru Rangers v poměru 4:1. Jezdcům se tak podařilo oplatil Ostrovanům úterní porážku 3:4 na nájezdy z jejich domácí Madison Square Garden.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události