Hokej

Detroit doma zdolal Chicago 3:1

Utkání v Joe Louis Aréně začalo poměrně ostře, a to hlavně ze strany hostujícího Chicaga, které se do favorita celé NHL nebojácně zakouslo. Ovšem domácí tým také není žádný otloukánek a svoje umění musel ukázat také hostující gólman Corey Crawford.

Na první branku si museli diváci počkat do 9. minuty - Dallas Drake (který jako 227. hráč v historii NHL dosáhl na 1000. odehraný zápas) za brankou vybojoval puk, nahrál před branku a Kirk Maltby poslal domácí tým do vedení 1:0. Pro Drakea to byl zároveň další kulatý milník, když si připsal asistenci s pořadovým číslem 300. Ovšem radost Rudých Křídel netrvala dlouho - hráči Chicaga rozjeli útok, domácí formace nestíhala puk pokrýt a Rene Bourque do poloprázdné klece vyrovnal na 1:1. Ve 14. minutě fauloval hostující Niklas Hjalmarsson a Detroit hrál přesilovku, ovšem bez brankového vyjádření. V 18. minutě si při vyloučení Marka Hartigana zahráli v početní převaze také Černí Jestřábi, ovšem na stavu 1:1 se do první sirény už nic nezměnilo. Ovšem těsně před sirénou ještě stačil James Wisniewski nehezky do krku krosčekovat Mikaela Samuelssona a zápas pro něj předčasně skončil, když byl oceněn tresty 5 + do konce zápasu.

2. třetina tak začala hrou 4 na 4, pak pokračovala domácí přesilovka 5 na 4, která měla trvat další 3 minuty. Což byla velká šance jít v zápase opět do vedení, ovšem hráči v rudém ji promarnili. Zčásti vlastní vinou, ale hodně také zásluhou hostujícího gólmana Corey Crawforda, který ukázal několik hodně solidních zákroků a držel svůj tým ve hře, přestože v polovině zápasu prohrával na střely 7 - 23. Když na časomíře svítilo odehraných rovných 30 minut, obránce Duncan Keith poslal přesný pas na Particka Sharpa, ten byl faulován a na řadu přišlo trestné střílení. Puk si postavil Robert Lang, ale jeho provedení bylo směsí laxnosti a nenápaditosti, takže domácí gólman Chris Osgood nijak neumístěnou střelu celkem s přehledem pokryl. Ve 36. minutě nesmyslně křížem ve vlastním pásmu rozehrával Niklas Hjalmarsson, forčekující Jiří Hudler dokázual puk tečovat a Pavel Dacjuk už se (s pomocí teče Brenta Seabrooka) z několika metrů nemýlil - 2:1.

Ve 46. minutě se do sebe pustili Tomáš Kopecký a Duncan Keith a 2 minuty se hrálo 4 na 4. A tlak domácích stále sílil, hráči Chicaga se dostávali do střeleckých příležitostí opravdu sporadicky, poměr střel byl po 50-ti minutách 40 - 16 v prospěch Red Wings. Minutu před poslední sirénou odjel na střídačku hostující gólman Corey Crawford a Chicago hrálo s mužem v poli navíc, ovšem Johan Franzen dokázal vybojovat puk a do prázdné branky pojistil výhru Red Wings v poměru 3:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události