Fotbal

Video: Ve Vídni se ladily podmínky Eura

Video: Ve Vídni se ladily podmínky Eura

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner se po dlouhé době objevil na veřejnosti. V únoru s týmem neodcestoval na Kypr, tehdy se mluvilo o podezření na zápal plic. Ve Vídni byl členem české výpravy, která tam ladila podmínky kolem Eura.

Do Vídně dorazily delegace všech účastníků mistrovství Evropy. V té české nechyběl ani kouč Brückner a přiznal, že z organizace má trošku obavy. Češi mají problém třeba s dopravou ze zápasů ve Švýcarsku do hotelu v Rakousku. Zatím není jisté, jestli speciál s hráči bude moci přistávat v Insbruku po půlnoci. Probraly se i další otázky. Přitvrdí se kontrola dopingu. Kromě moči se bude hráčům odebírat i krev. Odběry se budou provádět nejen po utkáních, ale i při trénincích, a antidopingoví komisaři budou pátrat především po růstových hormonech, syntetickém hemoglobinu a manipulaci s krví, tedy takzvaném krevním dopingu.

Největší sportovní událost v Evropě

Předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini před Happelovým stadionem ve Vídni pokřtil oficiální logo šampionátu. EURO bude nejostřeji sledovanou událostí v Evropě. O šampionát je mimořádný zájem i mezi médii. Je akreditováno 8,5 tisíce novinářů z více než sta zemí světa. Delegace všech účastnických svazů se sešly poprvé a také naposledy. Při takzvaném workshopu budou vedle opatření proti dopingu projednány i další organizační otázky nadcházejícího šampionátu, například doprava, akreditace, tréninkové časy, ubytování před zápasy nebo lékařské zabezpečení.
V delegaci českého svazu jsou vedle předsedy Pavla Mokrého také jeho zástupci Vlastimil Košťál a Jaroslav Vacek, sekretář svazu Jaroslav Dudl, generální sekretář Rudolf Řepka, trenér národního týmu Karel Brückner, lékař Petr Krejčí, mluvčí Lukáš Tuček a také Miroslav Liba v roli svazového logistika.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.