Fotbal

Video: Ve Vídni se ladily podmínky Eura

Video: Ve Vídni se ladily podmínky Eura

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner se po dlouhé době objevil na veřejnosti. V únoru s týmem neodcestoval na Kypr, tehdy se mluvilo o podezření na zápal plic. Ve Vídni byl členem české výpravy, která tam ladila podmínky kolem Eura.

Do Vídně dorazily delegace všech účastníků mistrovství Evropy. V té české nechyběl ani kouč Brückner a přiznal, že z organizace má trošku obavy. Češi mají problém třeba s dopravou ze zápasů ve Švýcarsku do hotelu v Rakousku. Zatím není jisté, jestli speciál s hráči bude moci přistávat v Insbruku po půlnoci. Probraly se i další otázky. Přitvrdí se kontrola dopingu. Kromě moči se bude hráčům odebírat i krev. Odběry se budou provádět nejen po utkáních, ale i při trénincích, a antidopingoví komisaři budou pátrat především po růstových hormonech, syntetickém hemoglobinu a manipulaci s krví, tedy takzvaném krevním dopingu.

Největší sportovní událost v Evropě

Předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini před Happelovým stadionem ve Vídni pokřtil oficiální logo šampionátu. EURO bude nejostřeji sledovanou událostí v Evropě. O šampionát je mimořádný zájem i mezi médii. Je akreditováno 8,5 tisíce novinářů z více než sta zemí světa. Delegace všech účastnických svazů se sešly poprvé a také naposledy. Při takzvaném workshopu budou vedle opatření proti dopingu projednány i další organizační otázky nadcházejícího šampionátu, například doprava, akreditace, tréninkové časy, ubytování před zápasy nebo lékařské zabezpečení.
V delegaci českého svazu jsou vedle předsedy Pavla Mokrého také jeho zástupci Vlastimil Košťál a Jaroslav Vacek, sekretář svazu Jaroslav Dudl, generální sekretář Rudolf Řepka, trenér národního týmu Karel Brückner, lékař Petr Krejčí, mluvčí Lukáš Tuček a také Miroslav Liba v roli svazového logistika.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události