Hokej

Hokejové legendy se sejdou v Karlových Varech

Hokejové legendy se sejdou v Karlových Varech

Tak taková koncentrace olympijských vítězů a mistrů světa se jen tak nevidí. Diváci na hokejovém stadionu v Karlových Varech je ale budou moci v sobotu 29. března počítat na desítky. Od 15 hodin se zde totiž utkají týmy hokejových legend České republiky a Ruska.


Exhibice pro hokejové historiky 

"Loni jsme hráli v Rusku a prohráli o gól z trestného střílení půl minuty před koncem. Teď jim to budeme chtít vrátit," říká kapitán českých hokejistů Milan Nový. Jeden z nejlepších střelců všech dob nebude na utkání chybět. Je to výběr několika generací v rozmezí 25 let," dodává trenér Jan Havel.

V jeho mužstvu se proti Rusku představí mimo jiných i generální manažer hokejové Sparty a bývalý reprezentační gólman Petr Bříza, mistři světa Milan Chalupa, Jaroslav Benák, Radoslav Svoboda, ale i Vladimír Martinec, Oldřich Válek nebo Richard Farda. Ti všichni nastoupí proti souboru Ruska, jehož dres oblékne celkem 11 olympijských vítězů. "Je to prestižní, navíc všichni kluci hokej hrát nezapomněli, jen jsou o trochu pomalejší, než kdysi," dodává trenér Havel, který by rád dovedl české barvy na domácím ledě k vítězství.   

Sestavy pro utkání legend

Česká republika: Bříza, M. Kučera - Chalupa, Benák, Maškarinec, F. Kučera, R. Svoboda, Látal - Martinec, M. Nový, Šejba - Válek, Farda, Pěnička - Ťoupal, Kameš, Richter - Volek, J. Kučera, Žemlička.

Rusko: Mylnikov - Kuzněcov, Kuzkin, Gusev, Lučenko, Bjakin, Babinov, Butsajev, Semak, Jakušev, Volkov, Blinov, Prjakin, Mišukov, Babašev, Kojevnikov, Štěpa, Ljapkin.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události