Hokej

LA Kings vyhráli v Nashvillu překvapivě ale zaslouženě 4:1

Nashville potřeboval v honbě za postupem do dalších vyřazovacích bojů bodovat jako sůl, ovšem Králové z LA do zápasu vstoupili hodně ostře a nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o momentálně nejhorší celek NHL.

Největší hrozbu pro domácího gólmana Dana Ellise představovali hlavně Anze Kopitar a Derek Armstrong, když první jmenovaný 2x šikovně a hlavně nebezpečně pálil a slovinský hokejista zase pro změnu několik nebezpečných akcí před domácí brankou rozjel a dirigoval. V 9. minutě pykal domácí ryan Suter, ve 13. minutě hostující Brian Willsie, ale ani jeden celek svoji početní výhodu nevyužil. V 16. minutě vypálil Shea Weber, ovšem mírně tečovaný puk se od spojnice branky LA vrátil zpět do pole, když brankář Kings Erik Ersberg se stačil jenom ohlédnout. 30 vteřin před první sirénou šikovně zlewva najel jan Hlaváč, ovšem gólman Ersberg na puk viděl a v poklidu ho pokryl.

Na první branku zápasu si tak diváci museli počkat až do 29. minuty zápasu - domácí dvojice Alexander Radulov a J.-P. Dumont jela na jednoho hostujícího beka a druhý jmenovaný měl na dorážku před sebou už jen prázdnou branku - 1:0. Ve 31. minutě putoval na trestnou hostující Jon Klemm, ovšem Predátoři nedokázalo svoje vedení v této početní výhodě nikterak pojistit. Ve 39. minutě pak fauloval Shea Weber a konečně se dokázali prosadit také hostující hráči - Derek Armstrong zprava prudce ale přesně nahrál a Alexander Frolov přesně našel skulinku v postoji Dana Ellise - 1:1.

Ze třetí třetiny uběhlo několik málo vteřin a podruhé v zápase zvonila za hostujícím gólmanem tyčka - tentokrát se o to postaral J.-P. Dumont, který vypadal, že chce nahrát a náhlou střelu zastavila až branková konstrukce. Ve 45. minutě přišel obrat - hostující pětice se usadila v obranném pásmu Predators, Tom Preissin poslal puk na modrou, tam napřáhnul Kevin Dallman a Kings vedli 2:1. V 50. minutě měl na hokejce vyrovnání český bek v domácích barvách marek Židlický, ale Erik Ersberg v hostující brance byl solidně rozchytaný. Naopak udeřilo na druhé straně - Lubomír Višňovský od modré propálil vše před sebou, Alex Frolov ještě mírně tečoval a Králové šli do dvoubrankového vedení - 3:1. 150 vteřin před koncem základní hrací doby fauloval Lubomír Višňovský a domácí hráli přesilovku, navíc dvojitou, protože gólman Ellis odjel na střídačku za dalšího hráče do pole. Téměř ihned nastřelil Jason Arnott tyčku branky LA, z protiútoku se ale k puku dostal Matt Ellis a do prázdné klece pojistil výhru hostí v poměru 4:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události