Fotbal

Sparta jede do Boleslavi zlomit prokletí

Respekt. Přesně tohle slovo se musí drát do hlavy sparťanským fotbalistům před dohrávkou 21. kola Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi. A to i přesto, že mají fotbalisté v rudých dresech velmi slušnou formu. V minulém kole porazili Teplice sice jenom 1:0, ale místy měli drtivou převahu. Zato Boleslav předvedla podprůměrný výkon v Mostě a prohrála 1:2.

Boleslav - postrach Sparty?

Reálná forma obou mužstev by měla teoreticky předurčovat k zisku tří bodů Pražany. Na první pohled se tedy zdá, že Sparta se nemá čeho obávat. Výsledky ze vzájemných střetnutí ale jednoznačně hovoří ve prospěch Boleslavských. Od roku 2004, kdy působí v české nejvyšší fotbalové soutěži, sehráli s pražským klubem celkem sedm zápasů. V pěti z nich odešli s hlavou vztyčenou. Padli pouze v jarních částech sezony v letech 2005 a 2007 na Letné , nejprve 2:4 a poté 1:4. I přesto je Boleslav díky bilanci vítězných zápasů 5:2 jediným týmem, se kterým má loňský mistr výrazně zápornou bilanci.

Nedobytná pevnost

Domácí stadion osmého týmu tabulky je pro Spartu zakletým místem. Třikrát zde prohrála a dokázala vstřelit pouze jediný gól. Domácí jich nasázeli úřadujícímu mistrovi sedm. Naposledy vyhráli 1:0 na podzim, kdy rozhodoval Radim Holub. To je taky jediný střelec, který v tomto klubu ještě působí.  Rojka, Vaculíka a Simra, kteří v zápasech se Spartou skórovali už kádru Boleslavi nenajdeme. Chybí i sparťanský kat Pecka, který hraje od léta v německu v druholigových Cáchách.  

A to se do ligové bilance ještě nepočítá utkání ČMFS z roku 1997, kdy Boleslav vlastně odstartovala svoji domácí neporanitelnost s favoritem. Tehdy zvítězila 1:0 gólem Pokorného a Ivan Hašek se den po fatálním Sparťanském zkratu se slovy „Tohle nemám za potřebí", rozloučil s hráčskou kariérou.

Sparta nesmí zaváhat 

Jestliže chce Sparta pokračovat v honbě za titulem, musí na veškerou mystiku kolem zápasů s Boleslaví zapomenout. Slavia totiž včera nezaváhala a ačkoliv se s Bohemians natrápila, nakonec zvítězila 2:1. Pokud chce Sparta snížit náskok svého největšího rivala na dva body,  musí  „boleslavské prokletí"  bezpodmínečně zlomit.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události