Fotbal

Bouřlivák Ščasný v Boleslavi skončil

Bouřlivák Ščasný v Boleslavi skončil

Fotbalový trenér Zdeněk Ščasný už nepovede Mladou Boleslav. Vedení klubu přijalo jeho rezignaci. O té mluvil již po utkání se Spartou Praha, ve kterém boleslavští padli 1:4. Pražané tak zlomili prokletí stadionu, na kterém ještě nikdy nevyhráli.

Ščasný znovu na tribuně 

Důvodem, proč vůbec Ščasný rezignaci nabídnul, bylo jeho vykázání na tribunu sudím Kocourkem. Nelíbilo se mu totiž vyloučení Jana Rajnocha po druhé žluté kartě. Teď již bývalý kouč přiznal, že nezvládá tyto vyhrocené okamžiky a raději z klubu odejde. Novým koučem Boleslavi byl okamžitě jmenován trenér klubové rezervy Karel Stanner.  

Horkokrevný "Řek" Ščasný    

Ščasný se navíc na tiskové konferenci velmi nelichotivě vyjadřoval k výkonu rozhodčího. I to byl důvod, proč klub rezignaci přijal.  Uznávaný trenér je známým rebelem fotbalové ligy. Horkou hlavu si zřejmě dovezl ze slunného Řecka, kde trénoval tamní velkokluby OFI Kréta a Panathinaikos Athény.

Trenér a jeho výstupy

Mezi diváky se ocitl Ščasný již po třetí v tomto ligovém ročníku. Premiéru na tribuně si odbyl na konci září. Na Spartě byl vykázán sudím Fraňkem. Podruhé se tak stalo v Ostravě. Tehdy míč, který letěl na střídačku nasupeně odkopnul zpět do hřiště. Symbolický kruh se uzavřel v jeho posledním utkání znovu se Spartou. Problémů se zvládáním emocí má však za svou trenérskou kariéru mnohem víc.

Hvězdné okamžiky trenéra Ščasného v první lize:

1. Neoprávněný vstup na hrací plochu - 4. května 1995

Trenérovo nesportovní chování při utkání Blšany  - Slavia Uherské Hradiště bylo oceněno částkou 2000 korun.

2. Nevhodné výroky  - 8. října 1998

V době jeho působení ve Spartě Praha dostal důtku za prohlášení, že Slavia vedla před derby kampaň na ovlivnění rozhodčích.

3. Nesportovní chování -  18. dubna 2002

Jako trenérovi Viktorie Žižkov mu udělila disciplinární komise pokutu 30 000 Kč za nesportovní chování v ligové zápase v Příbrami.

4. Nesportovní chování - 12. října 2006

Urážka rozhodčího v utkání jeho Mostu s Brnem ho stála 35 000 Kč. Tehdy dával během utkání nespokojenost se způsobem, jakým vedl rozhodčí Moudrý zápas.

5. Ščasný na hřišti - 26. dubna 2007

Při utkání v Ostravě dokonce vstoupil na hřiště kvůli neuznanému gólu. Zasahovat musela dokonce ochranka. Za tento čin si vysloužil zákaz trénování v jednom zápasu.

6. Nesportovní chování -  24. září 2007

První výstup Ščasného na lavičce Boleslavi. Za nesportovní chování v zápase se Spartou byl potrestán pokutou 30 000 Kč.

7. Odkopnutí míče do hřiště - 1. listopadu 2007

Vrchol trenérovi dosavadní kariéry v roli rebela. V utkání s Ostravou odkopl nasupeně míč do hřiště, za což byl vykázán na tribunu. Po utkání napadl komisi rozhodčích a jejího šéfa Macela označil za nekompetentní osobu. Stálo ho to 100 000 Kč.

8. Nevhodné chování - 17. března 2008

Poslední „výstřel" trenéra Ščasného v Mladé Boleslavi. V utkání se Spartou šel sudímu Kocourkovi vysvětlovat, že se mu nelíbí vyloučení klíčového hráče Rajnocha. Po tomto výstupu podal rezignaci, kterou klub přijal.

Ščasný se  stal už pátým odvolaným koučem v letošním ligovém ročníku. V Českých Budějovicích vystřídal Františka Cipra jeho jmenovec Straka, v Liberci nahradil Škorpil Zacha, v sousedním Jablonci byl Kozel vyměněn Komňackým a v Boleslavi střídal právě Ščasný odvolaného Zajíce.

 

 

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události