Fotbal

Volali jsme Šimákovi: Měl rudou před očima!

Volali jsme Šimákovi: Měl rudou před očima!

Zlobivé dítě fotbalista Jan Šimák dal o sobě znovu vědět. V semifinálovém utkání, ve kterém jeho Jena nastoupila na hřišti Borrusie Dortmund dostal červenou kartu. Důvod? Arbitrovi se nelíbily Šimákovi neustálé výtky k jeho rozhodování. Jena nakonec prohrála 3:0.


Šimák zase zlobí

K inkriminovanému okamžiku došlo v 51. minutě za stavu 1:0 pro Dortmund. Šimák si opakovaně stěžoval u rozhodčího Grafeho na jeho verdikty. Sudí ho za to odměnil červenou kartou. Oslabená Jena dostala pak ještě dvě branky. Šimákův tým je však milým pohárovým překvapením. Ve druhé lize se trápí a v poháru dokázal vyřadit úřadujícího bundesligového mistra Stuttgart, Bielefeld a Norimberk. A klub z města brýlí za to vděčí především českému špílmachrovi.

Problémový fotbalista

Šimák je však známým rebelem, jehož výstřelky jsou brzdou fotbalistovi sportovní kariéru. Problémy s disciplínou a životosprávou včetně alkoholu a gamblerství nadělaly mnoho vrásek na čele nejednoho šéfa klubu. Problémy podobného rázu podle všeho stojí i za jeho odchodem ze Sparty Praha. Útočiště pak našel právě v druholigové Jenně. V Německu ho však neuvítali nikterak přívětivě. Tisk jeho příchod oznamoval slovy: „Skandální Šimák je opět tady". Zatím jim spící fotbalový génius nedal za pravdu. Ukazuje svoji přívětivější tvář a fotbalovostí jasně vyčnívá nad svými spoluhráči.  

¨

Přestup do Stuttgartu na spadnutí

Však také už o jeho služby projevili zájem Karlsruhe a Stuttgart. Právě do týmu německého šampiona Šimák v létě podle všeho přestoupí. V Jeně má sice smlouvu i na příští sezonu, ale Stuttgart ho může vykoupit. Bude to start nové kariéry nebo si zopakuje svoje eskapády, které doprovázely angažmá v Hannoveru či Leverkusenu? Spíše to vypadá na první variantu. Sám říká, že je se z něj stal úplný abstinent a jiný člověk. Přerušil veškeré styky se svými problémovými kamarády a fotbalem už se jenom baví.  

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události