Fotbal

VIDEO: Chorvatský uragán jménem Kerič

VIDEO: Chorvatský uragán jménem Kerič

Andrej Kerič. Chorvat, který přišel do Liberce těsně před startem jarní části fotbalové ligy, teď táhne Severočechy vzhůru ligovou tabulkou. Liberec v něm snad získal konečně kvalitního útočníka, kterého tolik postrádal. Všechno tomu napovídá. V šesti zápasech nastřílel 5 branek, které Liberci vynesly 7 bodů. Celkem jich klub ze stadionu u Nisy letos na jaře v pěti zápasech nasbíral 14.

Odkud vlastně přišel tenhle drobný útočník? Jeho minulým působištěm byl prvoligový chorvatský klub Cibalia Vinkovci. Přestupová částka uveřejněna nebyla. Podle chorvatského deníku Glas Slavonie se však odstupné pohybovalo mezi 6 a 8 miliony korun.

Kerič nastoupil v libereckém dresu poprvé doma proti Ostravě. V tomto utkání se sice netrefil, ale výrazně pomohl svému týmu k remíze 1:1. Po faulu na něj Papoušek vstřelil úvodní gól zápasu. Už tehdy na sebe upoutal pozornost, ale kombinace se spoluhráči ještě trochu vázla.  

Souhra už mu evidentně nechyběla v dalším utkání s Teplicemi. V něm Liberec svého soupeře rozstřílel 4:0. Kerič první gól připravil a třetí sám vstřelil. Za to si vysloužil ovace libereckých fanoušků. Ty ho doprovázely na lavičku, když deset minut před koncem zcela vyčerpaný střídal.  

Jeho druhý gól už Liberci přinesl tři body. V utkání na hřišti Zlína rozhodl jedinou brankou celý zápas. Bod znamenala vyrovnávací branka na 2:2 se Žižkovem. Jeho čtvrtá trefa přinesla opět plný bodový zisk, když byl jediným střelcem utkání v Plzni. Brankový účet zaokrouhlil na pět kousků v utkání s Olomoucí. Svým gólem vyrovnával na 1:1 a  "nakopnul" Liberec k výhře 2:1.

V čem tkví kouzlo pouze 173 cm vysokého útočníka? Zde je vhodné použít větu z jedné české pohádky. Je sice malý, ale šikovný. A k tomu je ještě pekelně rychlý. Velkou výhodou je, že tato přednost mu vůbec nedělá problémy při zacházení s míčem.

 

 

 

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události