Hokej

Slavia vyhrála i ve druhém semifinálovém utkání

Duel mezi Slavií Praha a Libercem v semifinále play-off hokejové extraligy měl na programu druhý zápas. Slavia v něm zvítězila stejně znovu 3:2. V nastaveném čase zajistil Pražanům vítězství Kadlec. V tom prvním zvítězila na domácím ledě po samostatných nájezdech Slavia 3:2. Druhé je na programu dnes v Liberci.

První šance utkání patřila Slavii, když se krásně uvolnil Hruška. Pince však překonat nedokázal. Liberecký brankář kryl i následující dorážku Beránka. Nedáš, dostaneš. To si museli říkat Slávisté o chvíli později. V přesilové hře Liberce krásně uvolnil Jiruš Pletku, který pohodlně skóroval po podklouznutí gólmana Svobody. Liberec si jednobrankové vedení do konce první třetiny udržel.  

Druhou třetinu začala pro změnu lépe Slavia. Ve 24. minutě objel branku Novák a nahrál Červenkovi, jehož střelu Pinc vyrazil. K odraženému puku se však dostal Bednář, který doklepl kotouč do brány. Václav Pletka si však asi řekl, že Liberec dnes prostě neprohraje. Díky jeho povedené střele po nahrávce Čermáka šli severočeši znovu do vedení. A proto, že se po nájezdu na pince netrefil Hruška, vyhrál Liberec i druhou třetinu.

Atraktivní hokej s ohromným nasazením a velkou spoustou šancí nabídlo i třetí dějství. V 46. minutě se po chybě Kadlece ocitl ve velké šanci liberecký Bartovič. Zblízka však Svobodu překonat nedokázal. Do dvoubrankového vedení mohl o minutu později poslat Liberec Klimenta. Trefil však pouze tyč. Netrefil se ani Pletka, kterému nahrával do vyložené šance Svoboda. Z gólu se však radovala Slavia. Na 2:2 vyrovnával v 56. minutě Tomáš Micka. Do konce třetí třetiny už se nic nezměnilo a stejně jako v úvodním zápase se hrálo prodloužení. 

Samostatné nájezdy jako v prvním utkání se však nekonaly. Červenobílé od nich zachránil Kadlec. V 9. minutě prodloužení ho u pravé tyče nalezl pěknou nahrávkou Vondrka. Slavia tak vede v semifinálové sérii už 2:0 na zápasy. Další dvě utkání se odehrají v Liberci.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události