Sport

Verner chce překvapit volným programem

Verner chce překvapit volným programem

Český krasobruslař Tomáš Verner krátkým programem započne svůj boj o medaili z mistrovství světa. Úřadující mistr Evropy to ale nebude mít vůbec jednoduché. Kromě evropské konkurence ho čeká především Japonec Takahaši.

Drzý Japonec 

Japonský krasobruslař budí respekt světovým rekordem, který vytvořil na nedávném mistrovství čtyř kontinentů. Jeho hodnota je 264, 41 bodu. Sebevědomý Takahaši dokonce prohlásil, že necítí na svoji osobu  žádný tlak. Jako důvod uvedl, že se jednoduše stane mistrem světa.

Verner chystá překvapení

Verner ho však za neporazitelného nepovažuje. Vyrukuje s novým volným programem, jehož obsah je velkým tajemstvím. Je však jisté, že pokud chce útočit na mety nejvyšší, musí zařadit dva čtverné skoky. Stejně tak tomu bylo na loňském mistrovství světa v Tokiu. Zde si vytvořil bodový rekord 155, 80 bodu, který ho vynesl z deváté až na čtvrtou příčku.

Mezi další Vernerovi konkurenty bude patřit opět evropská špička. Za evropský šampionát se jistě budou chtít pomstít Švýcar Stéphan Lambiel a Francouz Brian Joubert. Ten je zároveň obhájcem světového zlata. Ze zámořských konkurentů bude při absenci Američana Evana Lysaceka hrozit nejvíce Kanaďan Jeffrey Buttle.

Česká republika tak má v mužské kategorii po dlouhých letech šanci získat velkou světovou medaili. Naposledy se to podařilo Petru Barnovi na olympiádě v Albertville v roce 1992. Tehdy bral bronz.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události