České Budějovice porazily Karlovy Vary 3:2

Zdroj: Dušan Vrbecký

České Budějovice konečně dokázali doma porazit Karlovy Vary. A v pravý čas. Na programu totiž byl úvodní semifinálový zápas play-off hokejové extraligy. V základní části se přitom radovali z vítězství na budějovickém ledě právě Západočeši.

Navzdory všem statistikám šli do vedení před vyprodaným stadionem Jihočeši. V přesilové hře propasíroval puk mezi Mensatorovy betony v 7. minutě slovenský obránce Vydarený. Vyrovnat mohl záhy Košťál po zmatku před Turkovou brankou. Trefil však pouze tyčku. Více už první třetina nenabídla.

Druhou třetinu začali zhurta Energetici. V přesilové hře se na Turka řítil Kumstát. Zkušený gólman však jeho nájezd zlikvidoval. Zasahovat znovu musel až v 31. minutě. Budějovičtí totiž poslali kvůli špatnému střídaní hosty do přečíslení. Procházkovu střelu zápěstím však Turek ukryl do lapačky.  Ve 32. minutě se musel činit naopak karlovarský brankář Mensator, když při vyloučení Skuhravého střílel Kůrka. Na trestné lavici doplnil centra Energetiků Kraft a Vary se tak musely bránit minutu a patnáct vteřin ve třech. Budějovice však s nabídnutou šancí naložily tragicky a téměř nevystřelily na branku. Mountfield měl možnost stejné početní výhody ještě jednou. Výsledek byl však stejný. Do konce druhé třetiny už se pak nic nezměnilo. Nepříjemným okamžikem druhého dějství bylo zranění hostujícího útočníka Hluchého. Ten padl ve 33. minutě obětavě do rány Gřegořka tak nešťastně, že mu puk vyrazil několik zubů. Hluchý byl poté odvezen do nemocnice.

Začátek třetí třetiny vyšel znovu lépe domácím. Ve 44. minutě přenechal Brabenec kotouč Veselému, jehož střelu stačil vyrazit Mensator pouze zpět k Brabencovi. Ten se prodral do zakončení a jubilejní 100 extraligová branka znamenala vedení 2:0. V 50. minutě zvýšil na 3:0 pro Budějovice Hübl. Ten těžil z fatální chyby karlovarského zádaka Grofa, který Hüblovi nabil před branku. Jihočeský útočník svoji ránou málem protrhl síťku za Mensatorem. Karlovy Vary dokázaly po střele Mudrocha přece jenom vstřelit branku. K ní současně se závěrečnou sirénou přidaly v power-play ještě druhou. Ta už však nic nezměnila. České Budějovice  zvítězily 3:2 a ujaly se vedení v sérii 1:0.