Sport

Video: Verner zklamal ve volné jízdě

Video: Verner zklamal ve volné jízdě

Tomáši Vernerovi se po precizním krátkém programu volná jízda vůbec nepodařila. Upadl a nakonec obsadil až 15. místo.

Vernerův pád 

Český krasobruslař bohužel nenapodobil létajícího herce Jet Li z filmu Tygr a Drak. Z něho pochází hudba, která podkreslovala Vernerovu jízdu.  Hned v úvodním čtverném skoku se dotkl rukou země. A právě tento moment ho možná rozhodil. Při tom následujícím totiž Verner upadl. Přes ohromnou podporu publika, které chtělo nervóznímu Vernerovi dodat kuráž, kazil český krasobruslař i nadále. Vernerovi se bohužel nepodařilo zopakovat včerejší precizní krátký program.  Jedná se o Vernerův jediný výpadek ze čtyř jízd, které na šampionátech předvedl.

Mistrem světa je Buttle

Jako druhý vyjel na led Johny Weir. Jeho jízda byla o poznání lepší než ta Vernerova. Američan se dostal na průběžné první místo. Z toho jej nesesadil ani japonec Takahaši. Ten si jel na mistrovství světa i podle svých slov pro zlatou medaili. Švýcar Stephane Lambiel opět chyboval tak jako už po několikáté v sezoně v trojitém axelu. První bezchybnou jízdu tak předvedl až Brian Joubert, který byl po krátkém programu šestý. Prokázal velkou mentální sílu a díky technicky téměř dokonalé jízdě vystřídal na prvním místě Weira za 231,22 body.  Ještě lépe než Francouz však jel Jeffrey Buttle. Získal 245,19 body a stal se novým mistrem světa.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.