Hokej

České Budějovice porazily Karlovy Vary 2:1

České Budějovice porazily Karlovy Vary 2:1

Karlovým Varům se v play-off narozdíl od základní části na ledě Českých Budějovic nedaří. I ve druhé utkání semifinálové série zde prohráli. Mountfieldu tentokrát podlehli 2:0.

Oslabené Vary 

Karlovy Vary musely do utkání nastoupit bez Melenovského a Hluchého. Tomu v úvodním střetnutí nastřelený puk vyrazil tři zuby. Přesto se do první šance utkání dostali oslabení Západočeši. Pech ale trefil v deváté minutě z bezprostřední blízkosti pouze tyčku. Další příležitost patřila opět Varům. Po nahrávce Skuhravého mohl skórovat Kumstát. Na poslední chvíli však zatáhl za záchrannou brzdu jihočeský bek. První třetinu mohli uzavřít vítězně hosté. Košťála však v nájezdu vychytal Turek.

Čaroděj Mensator 

Na začátku druhé třetiny hrály Karlovy Vary dvakrát přesilovku. Nejprve chtěl knock-outovat loktem Toman Skladaného a za nedovolené bránění byl 25. minutě vyloučen Hudec. Ani jedna z nich se Západočechům nevydařila. Početní výhoda Budějovic, do které je dostal po faulu Brabence Grof, byla nebezpečnější. Zejména ve chvíli, když Veselý se hezky uvolnil a posunul puk před branku k Šimánkovi. Jeho teč skončila těsně vedle branky. Ve 30. minutě mohl Budějovice posunout do vedení Hřebejk. Trefil však pouze břevno Mensatorovy branky.  Ve 38. nepřekonal v samostatném nájezdu výborného karlovarského golmana ani natřikrát Sailer. Více už druhá třetina nenabídla.   

Utkání rozhodl Vydarený

Rozhodnutí přinesla třetí třetina. Polák v 50. minutě fauloval Sičáka a Budějovice hrály přesilovku. Využít ji dokázal Vydarený, kterého našel hezkou přihrávkou před brankou Gulaš. V 57. minutě definitivně rozhodl utkání Kůrka. Po Hüblově přihrávce prostřelil Mensatora. Vary dokázali ještě snížit. Na konci utkání se opakovala se kuriózní situace ze včerejška. Západočeši korigovaly stav sekundu před koncem. Tentokrát si nahozený puk Řezníčka srazil Turek do vlastní branky. Stejně jako v prvním utkání už gól nic neřešil. Budějovice zvítězily 2:1 a vedou v sérii  2:0. Série pokračuje dvěma zápasy v Karlových Varech.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události