Hokej

Edmonton doma přestřílel Colorado v super zápase 7:5

Edmonton ztrácí na 8. postupovou příčku - na které trůní právě Lavina z Colorada - 5 bodů a to není zase až tak nepřekonatelná překážka. Však také vstup do zápasu domácím vyšel lépe- oplynulo pouhých 50 vteřin, Aleš Hemský přesně našel Dustina Pennera a Oilers vedli 1:0.

Na začátku 4. minuty si lehce zaboxovali Sreve Staios a Ian Laperriere a oba odjeli na 5 minut zchladit hlavy. V 8. minutě ujížděli 3 domácí hráči na jednoho hostujícího beka, Marty Reasoner nahrál na Joni Pitkanena, ale tomu zakončení moc nesedlo a Jose Theodore pravým betonem jeho střelu zlikvidoval. Za faul následně pykal David Jones a Olejáři hráli 5 na 4. V přesilovce ale holí fauloval domácí Robert Nilsson, takže to bylo půlminutku 4 na 4 a pak hrála přesilovku Lavina. Ve 12. minutě opět zakouzlil Aleš Hemský - nejdříve se sám pustil mezi 3 soupeře, pak zakroužil s pukem, přesně našel najetého Sama Gagnera a ten zvýšil s přehledem na 2:0. A domácím narostla křídla - v polovině 15. minuty Marty Reasoner skvěle clonil před brankou a Fernando Pisani upravil na 3:0, což Jose Theodora vyhnalo z branky, kam se postavil slovenský gólman Peter Budaj. Minutu před sirénou odjel na hanbu Joni Pitkanen, ale první siréna rozdělila přesilovku Colorada na dvě půlky.

Ve 24. minutě fauloval Sam Gagner a hráči Avalanche dostali šanci na korigaci výsledku. Což se po 17-ti vteřinách přesilovky také povedlo - Tyler Arnason přebral v levém kruhu pro vhazování puk a bekhendem snížil na 1:3. Druhou nahrávku si připsal Joe Sakic a byla to jeho asistence s číslem 1000 v NHL v kariéře. V polovině zápasu povolil i Peter Budaj - zleva si bleskem nabruslil Kyle Brodziak, ujel svému obránci a slovenský gólman sice puk po jeho střele zápěstím ztlumil, ale nezastavil a ten pomalu doklouzal za jeho zády až do branky - 4:1. Ve 39. minutě dostal za obránce nahrávku najetý Kyle Brodziak, ale volil z nájezdu střelu a tu mu Peter Budaj vyrážečkou vytěsnil mimo tři tyče.

Ve 41. minutě trefil Joe Sakic ze 3 metrů spojnici břevna a levé tyče branky Dwayna Rolosona. Ovšem o minutu později vypálil Ruslan Salej a skákající puk se s pomocí teče obránce Oilers Denise Grebeškova zastavil až v domácí brance - 2:4. Ve 44. minutě ale domácí obrana opět zaspala a Wojtek Wolski snížil na rozdíl jedné jediné branky - 3:4. A černý úvod poslední třetiny mužstva Oilers pokračoval - Ryan Smyth zpoza branky nahrával a Milan Hejduk o tyčku vyrovnal na 4:4. Všechny tři branky Laviny od sebe dělilo 153 vteřin. Ale domácí se rozhodli přestřelky účastnit - uběhlo dalších 18 vteřin a Marc-Antoine Pouliot dostal svojí první brankou v NHL vůbec Olejáře opět do vedení - 5:4. Ve 47. minutě fauloval hostující bek Jordan Leopold a Edmonton hrál v početní převaze. Robert Nilsson ale fauloval Jaroslava Hlinku, takže to bylo 25 vteřin 4 na 4 a pak hrála přesilovku pro změnu Lavina. V 51. minutě se domácím povedlo střídání a opět odskočili o 2 branky - Dustin Penner a Aleš Hemský si nahráli za brankou, před brankou ho rychle dostal na hůl Sam Gagner a svojí druhou brankou v zápase upravil na 6:4. V 54. minutě jel sám na Rolosona Ryan Smyth, ale na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. 2 minuta a 42 vteřin před třetí sirénou tu ale opět bylo drama - z brankové čáry pálil hostující bek J.-M. Liles a domácí brankář Roloson si sám puk srazil do branky - 5:6. 43 vteřin před koncem základní hrací doby odjel na střídačku gólman Budaj a Lavina poslal do pole dalšího muže navíc. Puk ale vypíchnul Marty Reasoner, ovšem byl faulován, prázdnou branku minul a rozhodčí bez váhání uznali technický gól - 7:5, což bylo také konečné skóre tohoto asi letos nejhezčího zápasu na obrazovkách Galaxie-sport.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události