Hokej

Bílí tygři rozsápali Slavii

Bílí tygři rozsápali Slavii
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Ve třetím zápase semifinálové série porazil Liberec pražskou Slavii 4:1. Pro Bílé tygry to byla klíčová výhra. Ta znamená snížení stavu série na 2:1 pro Slavii.

Severočeská smršť 

Liberec se však případné finálové účasti v play-off nechce vzdát. Utkání začali Severočeši výrazným tlakem, který jim přinesl vedení. V 8. minutě se ve skrumáži před Svobodou nejlépe zorientoval Pabiška, kterému se podařilo protlačit puk do Svobodovy branky. Liberec v ohromném náporu pokračoval. Valdemar Jiruš našel svoji nahrávkou Šachla. Bílý tygr však Svobodu nepřemohl. Domácí měli převahu i ve zbývající části první třetiny. Svoje vedení už ael nezvýšili.

Liberecké tygry trápí Micka 

Na začátku druhého dějství mohl jít Liberec do dvoubrankového vedení. Příležitost jim k tomu dal rozhodčí. Nejprve Kadlec hákoval Jiruše a poté se stejným způsobem provinil Vašíček v souboji s Klimentou. Dvojnásobnou přesilovku však domácí nevyužili. To je nemuselo vůbec mrzet. V 28. minutě zvýšil na 2:0 bombou od modré Žabka. Svoboda se po jeho ráně natahoval marně. Liberec je v neustálém tlaku, k čemuž mu pomáhá nedisciplinovanost slávistických hráčů. Těm se evidentně líbí na trestné lavici. Gól však padá na druhé straně. Po ojedinělé akci Pražanů se trefil ve třetím utkání po sobě v 36. minutě Micka. V další z přesilovek však dvoubrankové vedení vrátil Bílým Tygrům Šachl. Tento stav už se do konce druhé třetiny nezměnil.

"Né, pětku, né"

Ve třetí třetině Slavia vsadila všechno na útok. Pomohlo to spíše Liberci, který si vytvářel další šance. Z prostoru levého kruhu pálil Podkonický. Svoboda byl na místě, stejně jako v následující šanci, když na něho najížděli Pabiška se Šachlem. Slávisté hráli i nadále velmi nedisciplinovaně. Ve 54. minutě Liberec zvýšil ve dvojnásobné přesilovce už na 4:1. Pražané pak mohli děkovat příznivcům svého soupeře, kteří skandovali úryvek z písničky „Né, pětku, né". Skóre už se do konce utkání skutečně nezměnilo. Liberec zvítězil 4:1 a snížil stav série na 1:2.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události