Hokej

K.Vary: Chceme to Budějovicím oplatit!

K.Vary: Chceme to Budějovicím oplatit!
Zdroj: Dušan Vrbecký

Nejen vřídla jsou v Karlových Varech ve „varu". Hokejoví fanoušci přivítají na horké půdě lázeňského města první extraligový semifinálový duel v historii. A bude se na co těšit! Jde o klíčový zápas série.

Vítěz základní části extraligy již vede 2:0 na zápasy a hráči i fanoušci K.Varů jsou za jedno: Musíme vyhrát! Západočeši prohráli se svým rivalem dvakrát pouze o gól. "Chceme to Budějovicím oplatit. Musíme ale využívat šance a trestat chyby soupeře", říká trenér domácích Zdeněk Venera. Oba předchozí zápasy byly vyrovnané. Hráči i trenéři věří, že k vítězství jim pomohou fanoušci. Stadion je beznadějně vyprodaný.

V případě neúspěchu by Budějovice vedli již 3:0. V historii play - off nikdo nedokázal takový stav otočit.

Karlovy Vary se musí obejít bez zraněného útočníka Hluchého. V Budějovicích dostal pukem do obličeje a do konce sezóny  bude pravděpodobně sledovat hokej pouze z lavičky. Otazník je i nad startem dalšího útočníka Melenovského.

Jihočeši: nic měnit nemusíme
Sebevědomí jsou před utkáním Jihočeši. „Je pravda, že měnit ve hře asi nic nemusíme", řekl asistent trenéra Milan Černý. Svého soupeře ale nepodceňují a počítají s tím, že s nějakou změnou přijdou Karlovy Vary.

České Budějovice dokázali v této sezóně na karlovarském stadioně dvakrát zvítězit, jednou dokonce s čistým kontem. „Play -off je ale něco úplně jiného,finále je ještě hodně daleko", dodal Černý.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události