Sport

VIDEO: Skicross, to je to Tomáš Kraus

VIDEO: Skicross, to je to Tomáš Kraus

Tomáš Kraus. Muž, kterého u nás znají možná jenom gurmáni sjezdového lyžování. Ve světě je však pojmem lyžařské disciplíny Skikross. Svoje umění ukázal i doma na Mistrovství republiky.


Král americký

Kraus sbírá v této sezoně úspěchy jako na běžícím páse. Stal se vítězem světového poháru a  do vitríny praskající ve švech si mohl dát další z řady pohárů. Trofej za vítězství v americké profesionální sérii Jeep Kingo of the Mountain. V posledním závodě v Sun Valley sice obsadil druhé místo, ale celkově dokázal triumfovat. Po dvou letech, která je dobou stříbrnou, tak získal konečně zlato a stal se „Králem amerických hor".

Král český

Teď vládne i těm českým horám. Na téměř pohádkově zasněžených Horních Mísečkách triumfoval na Mistrovství republiky. To bylo zároveň součástí jednoho ze dvou závodů Evropského poháru. Jeden z podniků, kde se schází evropská elita, byl v plánu již původně. Ten druhý byl zařazen mezinárodní lyžařskou federací FIS z norského Holmenkolenu pro nedostatek sněhu právě na Mísečky. Mistrem republiky se stal Tomáš Kraus, na dalších stupních stanuli Radek Čermák a Zdeněk Šafář. Lepší než Kraus byl Tomas von Gunten, který vyhrál oba závody evropského poháru a stal se jeho vítězem.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události