Hokej

Karlovy Vary - České Budějovice 4:0

Karlovy Vary smetli v první domácím zápase České Budějovice 4:0. Snížily tak vedení Jihočechů v sérii na 1:2.

Karlovarský hurikán 

První šanci utkání si vypracovali domácí a odstartovaly nebývalou útočnou smršť, která trvala po celý zápas. Do zakončení se dostal obr Skuhravý. Budějovice však jeho střelu i následnou skrumáž před Turkem přežili bez úhony. Karlovarské publikum burcovalo domácí k ofenzívě. V brejku se ocitnul Skladaný, na poslední chvíli mu však do střely vložil hůl Syčák. Následovaly další nebezpečné situace a znovu v podání domácích.  Po vhazování se dostal puk k Řezníčkovi, jehož bombu od modré Turek s vypětím všech sil vyrazil. Budějovice se nedokázali dostat do pořádné šance ani v jedné ze tří přesilovek, které v úvodním dějství hráli.

Karlovy Vary jsou za svoje enormní úsilí odměněny ve 29. minutě. Košťál projel středním pásmem a vypálil od modré. Jeho bomba proletěla nad Turkovým betonem, který se nejspíš ještě dlouho bude červenat. V 32. minutě už je to 2:0. Aktivně napadající Kraft odebral puk Kůrkovi a trefil zápěstím pravý růžek branky. Z náhodného protiútoku mohly snížit Budějovice. V 37. minutě trefil Kůrka střelou zápěstím tyč. Byla to však jakýsi výkřik do tmy, která měla zelenou barvu. Vary jako by tato situace vyprovokovala k další útočným výpadům. Závěr druhé třetiny byl poznamenán řadou vyloučení na obou stranách. Při neobvyklém počtu bruslařů na ledě, 3 na 3, se trefil Skuhravý. Nekompromisní ranou jedinou sekundu před koncem  poslal Vary do tříbrankového vedení.

Do třetí třetiny nastoupily Budějovice s Janem Cháberou v brance. Hned první minutě mohl snížit Sailer, ale Mensator jeho střelu z bezprostřední blízkosti likviduje. To bylo však ze strany Jihočechů ve třetím dějství vše. Stejně jako na Turka, tak i na jeho nástupce se valil jeden útok za druhým. Budějovice zastavovali zelenou lavinu jen za cenu faulů. V momentě, kdy zahřívali vytíženou budějovickou trestnou lavici Hřebejk se Syčákem, zvyšoval Kristek na 4:0. Na hrozivých 5:0 mohl zvýšit Kůrka. Jako správný hostitel však od debaklu Budějovice ušetřil, když nepochopitelně netrefil prázdnou branku. Karlovy Vary už si zbytek utkání pohlídali. Po vítězství 4:0 snížují na 1:2.

Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Košťál (Skuhravý), 32. Kraft, 40. Skuhravý (Mensator), 48. Kristek (Kraft). Rozhodčí: Šindler, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:0. Diváci: 4800. Stav série: 1:2.
Sestavy:
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
České Budějovice: Turek (41. Chábera) - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený (41. Bolf), Sičák, Frolo, F. Novák - Hudec, Brabenec, Sailer - Gulaš, Vak, Veselý - Kůrka, V. Hübl, L. Květoň - Hřebejk, Šimánek, Kotrla. Trenéři: Jandač a M. Černý.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události