Hokej

Philadelphia zdolala NY Rangers v MSG 2:1 v prodloužení

Všem na ledě bylo jasné, o co v tomto zápase jde. A tomu odpovídalo nasazení hned od první buly. Ovšem být aktivnější ještě zdaleka nemusí znamenat jít do vedení, o čemž se Letci v Madison Square Garden velmi rychle přesvědčili na vlastní kůži.

Uběhlo totiž 101 vteřin, Jaromír Jágr hrál první střídání, vyslal na hostujícího gólmana Martina Birona první střelu a Rangers vedli 1:0. A branka to nebyla jen tak ledajaká - znamenala totiž bod č. 1591, čímž se Jágr dostal v historické tabulce kanadského bodování na 9. místo před Phila Esposita. Navíc tímto počinem prodloužil počet sezón, kdy vstřelil alespoň 20 branek, na číslo 17. Hra se pak lehce uklidnila, snad jen Riley Cote a Colton Orr (jak už si zřejmě domlouvali na předzápasovém rozbruslení) se o sebe mírně otřeli, ale zatím bez nějaké větší bitky. V 17. minutě Jaromír Jágr kličkoval v pásmu Flyers, Kimo Timonen ho zastavil pouze za cenu faulu a borci v modrém hráli svoji druhou přesilovku. Ale ani tentokrát ji nevyužili.

Ve 2. třetině se začalo hrát evidentně víc odzadu a hráči si víc hlídali zadní vrátka. Ve 22. minutě se vyfauloval Braydon Coburn a Jezdci hráli třetí přesilovku zápasu v řadě. Ovšem hosté se ubránili i tentokrát. Hra dál plynula a jak plynula, více stříleli domácí hráči, kteří po 35-ti minutách hry vedli na střely 21 - 12, ovšem skóre 1:0 - to rozhodně není v NHL nijak velká jistota.

Stejně jako skončila 2. třetina začala i ta třetí. Všichni se poctivě vraceli bránit, hokeje bylo k vidění dost, ale branky, ty ne a ne přijít. Ve 46. minutě se u branky domácího gólmana Lundqvista strhla menší mela, Petr Průcha se pustil do Scotta Hartnella a hrálo se 4 na 4. Těsně před návratem obou provinilců na led si puk mezi sebou rychle vyměnili Václav Prospal a Daniel Briere a druhý jmenovaný pohotově vyrovnal na 1:1. Prospalova zadovka na střelce však byla neméně skvělá. V 51. minutě pak Kimo Timonen nastřelil levou tyčku domácí branky a hráči Flyers pomalu začali zvyšovat tempo. Ale ani domácí nemínili prodat kůži lacino a jelikož 60 minut nerozhodlo, muselo se prodlužovat.

Hra 4 na 4 však nakonec lépe sedla hostujícím Letcům - v čase 62:16 Sean Avery nepřesně rozehrál v útočném pásmu, hosté puk zachytili, Jason Smith našel najetého Mika Richardse a ten bekhendovou střelou rozhodnul o výhře Flyers v Madison Square Garden 2:1 po prodloužení.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události