Hokej

Slávie a rozhodčí: Protestujeme!

Slávie a rozhodčí: Protestujeme!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Extraligová Slavie si opět stěžuje na rozhodčí. Arbitři prý rozhodovali tendenčně a neobjektivně ve prospěch Bílých Tygrů. Vedení klubu proto podává oficiální protest.

Protest je namířen  proti hlavním rozhodčím Pavlovi Hodkovi a Tomáši Turčanovi. Oba řídili třetí semifinálový duel hokejového play off mezi Libercem a Pražany.

 Simulování a pády Liberce?

 "V tomto utkání, ale ne jenom v něm, hráči Liberce vytvářejí na rozhodčí nepřiměřený tlak permanentním simulováním a nafilmovanými pády. Rozhodčí pak nereagují na samotný zákrok, ale na pád hráče a následné teatrální vystoupení," uvádí se v prohlášení klubu.

Pětkrát ve třech? Nepřiměřené!

Slávistům také vadí skutečnost, že se tým kouče Vladimíra Růžičky celkem pětkrát bránil dvojnásobné přesile soupeře. "V celém utkání hrála Slavia celkem pětkrát v oslabení pěti proti třem, což považujeme za naprosto nepříměřené", uvádí se v prohlášení, který klub umístil na své webové stránky.

Pořád si někdo stěžuje

Podle zástupců Slavie Hodek s Turčanem podlehli atmosféře duelu a předchozímu rozhodnutí komise rozhodčích po druhém utkání série. Po jeho skončení si na výkon hlavních arbitrů Martina Fraňa a Antonína Jeřábka stěžovali Severočeši a Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje jim následně dala za pravdu.
V třetím zápase Hodek s Turčanem nasadili mnohem přísnější metr a udělili hráčům celkem 116 trestných minut. Nad jejich výkonem se hned po utkání pozastavil i asistent slávistického trenéra Jiří Kalous, přestože to aktéři mají pod hrozbou pokuty zakázané.


Stav vypjaté série je vyrovnaný 2:2 na zápasy, pátý vzájemný souboj těchto mužstev se uskuteční ve čtvrtek v Praze.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události