Hokej

Slavia vs. Liberec: Skončí protesty?

Slavia vs. Liberec: Skončí protesty?
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Protesty a stížnosti na rozhodčí provázejí semifinálovou sérii Slavie s Libercem. Na programu je páté dějství. Co přinese vyhrocená partie tentokrát?

Vyrovnáno je 2:2 na zápasy. Oba týmy zvládly dvakrát po sobě uhájit svůj led a k vytouženému finále jsou stejně daleko. Malou výhodu má ale Slavia. V pátém utkání hraje doma díky lepšímu postavení v základní části. Pokud uhájí neporazitelnost na domácím ledě, postoupí.

Tygři umí pěkně kousat

Bílí Tygři umí ale pěkně kousat. V Liberci si se svým protivníkem poradili snadněji než tomu bylo naopak. "Pevně věřím, že nastoupí úplně jiná Slavia, než která byla k vidění v Liberci. Hráči jsou teď hodně nažhavení a chtějí odčinit nepovedené výkony," řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

Protesty nic neřeší
Slávistické a předtím i liberecké "bububu" na rozhodčí nic neřeší. Oba týmy snad už pochopily, že je lepší se soustředit na hru. Pokud jsou rozhodčí pod palbou kritiky, pískají příliš úzkostlivě a to kazí hru.

Slavia oficiálně protestovala proti výkonu hlavních rozhodčích třetího semifinálového duelu, předtím se zase ozval Liberec. Podle Kalouse si rozhodčí uvědomují, že to "nebylo ono". Hráčům ale doporučil, aby se soustřeďovali na sebe.

Rozjetý Liberec

Liberec rázně přerušil vítěznou sérii Slávie pěti zápasů po sobě. O ten šestý Růžičkovy chlapce připravila sporná penalta v rozstřelu s Třincem. Sebevědomí Bílých Tygrů teď asi převyšuje to slávistické. "Důležité je, abychom z výher čerpali pouze pozitivní energii a aby nás to neuspalo. Mužstvo si každopádně dokázalo, že na tak kvalitního soupeře má," uvedl trenér Tygrů Dušan Gregor.

Svého soupeře ale Tygři nepodceňují. "Musíme odstranit drobné chybičky, které by nás stály vítězství. Zápas to bude určitě opět velmi vyrovnaný," dodal  Gregor.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události