Sport

VIDEO: Vítěz nemohl pro cenu fair play, vykradli mu auto

VIDEO: Vítěz nemohl pro cenu fair play, vykradli mu auto

Kuriózní důvod k neučasti na předávání cen fair play měl vítěz kvadriatlonista Miroslav Podborský. V noci mu vykradli auto a tak místo přebírání ceny obíhal policii. Ceny za celoživotní postoj převzaly olympijské vítězky Věra Růžičková a Olga Connolly-Fikotová.


"Je smutné, že jsou mezi námi stále lidé, kteří jsou schopni něčeho takového," poznamenal na adresu neznámého vandala moderátor předávání cen Štěpán Škorpil. Miroslav Podborský kvůli neznámému pobertovi na ceremoniál nedorazil. "Bohužel se fair play vytrácí ze sportu i ze života. A to je špatně," poznamenala i jedna z laureátek cen za celoživotní postoj gymnastka Věra Růžičková.

Podborský si cenu vysloužil za to, že na mistrovství světa pomohl svému největšímu soupeři Danielu Cornerovi, když zabloudil v depu. Český reprezentant požádal rozhodčí, aby soupeře navedli na správnou cestu a sám tím ztratil minutový náskok. V cíli byl nakonec druhý právě za Cornerem.

Oceněno bylo celkem osmnáct sportovců, mezi nimi i desetibojař Tomáš Dvořák nebo tenista Bohdan Ulihrach. Ten cenu dostal už podruhé, porvé byl odměněn v roce 2002. Tentokrát si ocenění vysloužil za to, že při halovém mistrovství republiky přiznal aut, kterého si rozhodčí nevšimli. I kvůli tomu nakonec ztratil celý set.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.