Hokej

Boston po výhře 4:2 vyřadil Toronto z play-off

Hala Banknorth Garden v Bostonu byla v úvodní třetině svědkem celkem málo vídané věci - od úvodní buly totiž uteklo dlouhých 12 minut a 42 vteřin, než byla hra poprvé přerušena. A že se bylo na co koukat - jak domácí Tim Thomas, tak hostující Vesa Toskala museli vytáhnout několik ostrých zákroků.

Na branku se tak čekalo až do 17. minuty, kdy Marco Sturm přesnou trefou k tyči po nahrávce Davida Krejčího konečně prostřelil brankáře Toronta a Boston šel do vedení 1:0. Dál se hrálo ve vysokém tempu, ovšem další branky se v této části hry diváci nedočkali.

Ten přišel až ve 25. minutě, kdy souhru Nika Antropova a do sestavy navrátivšího se Matse Sundina přesně zakončil český mladík Jiří Tlustý - 1:1. Zhruba v polovině zápasu si aloe hráči Maple Leafs vytvořili tlak trvající několik střídání a domácí Shawn Thornton musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Takže si hru v početní výhodě mohlo vyzkoušet i Toronto. Ve 34. minutě fauloval Alex Ponikarovský - pro změnu při delším tlaku domácích borců, ale jak hráli hráči Bruins dobře při plném počtu hráčů na ledě, tak se jim při přesilovce moc nedařilo a Vesa Toskala ani moc práce neměl.

Takže se dalo čekat, že nám hráči obou mužstev nabídnou v poslední části hry pěkné hokejové drama. Ovšem bylo cítit, že si dávají všichni pozor na zadní vrátka - gólmani puky pokrývali spíš než aby se pokoušeli o nějakou riskantnější rozehrávku a také hráči v poli se poctivě vraceli. Ve 45. minutě zažíval Vesa Toskala horké chvilky, když první ránu Milana Lucice vyrazil a druhá se zastavila o pravou tyčku jeho branky. Přesto se Medvědi přeci jen dočkali - ve 46. minutě si Phil Kessel najel za hostující obranu (rozhodčí spornou situaci jako postavení mimo hru neposoudili) a Boston šel po jeho úspěšném zakončení do vedení 2:1. V 50. minutě Kyle Wellwood vypíchnul špatnou domácí rozehrávku, osamocen se řítil na Toskalu, ovšem zakončení mírně unáhlil a Tima Thomase nepřekonal. Vzápětí usednul na hanbu Ian White a Boston dostal šanci svoje vedení napotřetí posílit. Což se také povedli - u zrodu akce stál David Krejčí a Glenn Murray jeho přesnou nahrávku proměnil v branku na 3:1. V 53. minutě se provinil držením David Krejčí a Toronto mohlo podruhé v zápase využít početní výhody ke korigaci skóre. A také trestal Krečjího krajan Pavel Kubina, který má v několika posledních zápasech fazónu jako hrom a z dálky prostřelil dělovkou Tima Thomase na 2:3. Radost hráčů Maple Leafs ale netrvala dlouho - Peter Schafer přijal nahrávku mezi kruhy a Jason Blake nešťastně tečoval do vlastní sítě - 2:4. Obě branky od sebe dělilo pouhých 23 vteřin. Takže hosté museli riskovat. Minutu před koncem odjel gólman Toskala na střídačku, ovšem domácí skvělou poziční hrou výhru 4:2 ohlídali až závěrečného hvizdu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události