Hokej

Kouzlo domácího ledu zatím platí

Kouzlo domácího ledu zatím platí
Zdroj: Dušan Vrbecký

Stačila jedna cesta do lázeňského města a dvojzápasové vedení je pryč. Hráčům Českých Budějovic tak nezbývá než věřit v "kouzlo" domácího ledu.

A v letošním semifinále toto kouzlo zatím platí. Všechny týmy zvítězily před domácím publikem. Mountfield ztratil na západě Čech herní jistotu i sebevědomí a nesplnil svůj cíl v podobě alespoň jedné výhry.

"Mrzí nás hlavně ten první zápas. Soupeř dal do toho rozhodně víc než my. V tom druhém se rozhodlo ve druhé třetině. Dostali jsme góly i z některých diskutabilních přesilovek," řekl trenér Budějovic Milan Černý.

Jihočeši chtějí navázat na svou jízdu ve třetí třetině posledního zápasu. Málem se jim povedl senzační obrat, ale z 5:1 dotáhli jen na 5:4. "Přinejmenším nám to psychicky pomůže. Chceme vyhrát jakýmkoliv rozdílem a uděláme pro to maximum," dodal Černý. Do branky by se měl vrátit Turek. Jihočeši také věří, že se dá do pořádku někdo z trojice Vydarený, Hudec, a Květoň.

Sebevědomí Západočeši

Velká spokojenost zatím panuje v západočeském týmu. První dva zápasy - výkon nic moc. Pak hráči svým fanouškům dokázali, že hokej hrát umějí. Oba domácí duely ovládli a oplývají sebevědomím."Určitě jsme rádi, že se nám podařilo v sérii vyrovnat. Navíc naše výkony jdou postupně nahoru," konstatoval asistent trenéra Václav Baďouček. Za výpadkem v poslední třetině vidí chvilkovou ztrátu koncentrace. 
"Je to pro nás varování, možná ku prospěchu věci," dodal  Baďouček.

Kdo kouzlo prolomí?

Slavia, Liberec, K. Vary i České Budějovice. Všechny týmy dokázaly v letošní semifinálové sérii vyhrát před domácím publikem. Série jsou tak velmi vyrovnané a začíná jít do tuhého. V malé výhodě jsou Slavia a Budějovice. Těm stačí doma "kouzlit" i nadále a finále bude jejich.

Jinak to vidí karlovarští. "My jsme dokázali sérii srovnat, což asi ne úplně každý čekal. Nyní jsme možná trošku v psychické výhodě. České Budějovice totiž doma musí vyhrát, takže tlak je na nich. Kdyby prohrály, už by si to hodně zkomplikovaly," prohlásil Baďouček.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události