Hokej

St. Louis vyhrálo v Joe Louis Aréně 4:3 po prodloužení

Detroit byl v domácí Joe Louis Aréně favoritem a hráči St. Louis mohli papírově snad jen překvapit. Ve 4. minutě fauloval Tomáš Kopecký a Bluesmani hráli první přesilovku zápasu. Branka z ní ale nepadla.

O dvě minuty později se strhla na ledě další rozmíška, ale dál se pokračovalo 5 na 5. Ve 13. minutě založili hosté celkem nenápadnou akci, ovšem Chris Osgood byl na střelu Brada Boyse krátký a St. Louis šlo do vedení 1:0. Vzápětí fauloval Keith Tkachuk a také domácí si zahráli přesilovku. V ní měli několik zajímavých šancí - trenér Babcock poslal na led kombinované útočné trio Zetterberg - Dacjuk - Franzén, ale Manny Legace dokázal udržet čistý štít. V 19. minutě faulovali v rozmezí několika málo vteřin hostující Matt Walker a domácí Johan Franzén a hrálo se 4 na 4.

Ve 22. minutě zamířil podruhé v zápase na trestnou Johan Franzén, ale přesilovky - to není zrovna silná zbraň hráčů St. Louis. O chvíli později vyšlo Bluesmanům střídání, kličkování DJ Kinga u domácí branky zastavil faulem Mark Hartigan a hosté hráli 3. přesilovku v řadě. A tentokrát jim stačili pouhé 4 vteřiny na to, aby Keith Tkachuk tečí střely Erika Johnsona poslal borce v modrobílém do vedení 2:0. Vzápětí fauloval Jay McClement a Detroit dostal šanci srovnat. Také borci v rudém využili početní výhodu hodně rychle - uběhlo 12 vteřin a Brian Rafalski snížil na 1:2. Za pár chvil fauloval Andy McDonald a Red Wings hráli další přesilovku. Stejný hráč odjel na hanbu i o 4 minuty později, ale Rudá Křídla tyto dvě přesilovky nevyužila. Ve 36. minutě se vyfauloval Kris Draper, ale ve vlastním oslabení ujel Pavel Dacjuk, ovšem Eric Johnson mu v poslední chvíli nadzdvihnul hokejku a překazil zakončení. Za 2 minuty fauloval Jay McKee a už toho vylučování bylo ve 2. třetině skoro až moc.

Také ve 3. třetině působili domácí hráči tak trochu profesorským dojmem a Joe Louis Aréna byla až moc ztichlá. Ve 46. minutě pykal na hanbě Pavel Dacjuk, ale Blues šanci nevyužilo. V 50. minutě domácí zaváhali s rozehrávkou, puk vypíchnul Andy McDonald a pohotovou střelou z vrcholu kruhu pro vhazování zvýšil vedení hostujícího celku na 3:1. V 53. minutě fauloval Ryan Johnson a Johan Franzén z dorážky snížil na 2:3. V 56. minutě se stal hrdinou okamžiku v prvních dvou třetinách téměř neviditelný Johan Franzén, který si zleva krásně najel na přihrávku Henrika Zetterberga a vyrovnal na 3:3. 30 vteřin před třetí sirénou pálil Andy McDonald, ovšem puk těsně přeskočil horní tyčku a skončil na horní síťce.

Na řadu tak přišlo prodloužení a s ním i hra 4 na 4. Detroit měl opticky více ze hry, ovšem ve 3. minutě prodloužení vyvezl puk do útočného pásma Paul Kariya, neunáhlil se, s přihrávkou si pěkně počkal a Brad Boyes svojí dnešní druhou brankou rozhodnul o výhře St. Louis 4:3 v prodloužení.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události