Hokej

Video: Ukončí Martin Ručinský hokejovou kariéru?

Video: Ukončí Martin Ručinský hokejovou kariéru?

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa v hokeji Martin Ručinský zvažuje, že ukončí kariéru. Přiznal to v rozhovoru s naším reportérem v NHL. Ručinský na konci sezóny vůbec nenastupuje, chyběl i v nočním utkání St. Louis v Detroitu.


Český hokejista Martin Ručinský se v nočním zápase na ledě Detroitu nevešel do sestavy St. Louis, přestože je zdravý a byl trenérům k dispozici. Důvodem je podle všeho skutečnost, že mužstvo už nemá šanci postoupit do play a stavitelé týmu raději testují mladé hráče, s nimiž počítají do budoucna.

V St. Louis zřejmě skončí

Českému útočníkovi po sezoně vyprší dvouletá smlouva na celkem 4,75 milionu dolarů a nový kontrakt mu klub pravděpodobně nenabídne. Na Ručinského, který oslavil nedávno 37. narozeniny, padla nemilá volba nejspíš i proto, že posledních zápasech nebodoval. Před uzávěrkou přestupů v NHL vyrojilo několik spekulací o možné změně působiště. Mostecký rodák však zůstal v St. Louis, údajně i proto, že klub nenašel vhodného zájemce o jeho služby. O návratu do zámoří v příštím ročníku, kdy by začal svou sedmnáctou sezonu v prestižní soutěži, není přesvědčen. "Opravdu nevím, zatím jsem o tom nepřemýšlel. Tento rok byl pro mě po všech stránkách těžký. Uvidíme, co se stane," prohlásil Ručinský.

Zakotví v pražské Spartě nebo v Litvínově?

Olympijský vítěz z Nagana, kterého limitovaly zdravotní potíže, byl v poslední době byl Ručinský spojován s pražskou Spartou, s níž se přes léto připravoval. O hráče, který v NHL absolvoval 959 zápasů s bilancí 241 branek a 370 asistencí, by v případě návratu do Česka mělo zájem více týmů, především mateřský Litvínov. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události