Hokej

Colorado po výhře 4:2 ve Vancouveru míří do play-off

O poslední postupová místa se strhává mocný boj, ve hře jsou Colorado, Vancouver, Nashville a Edmonton a každý bod se tak vyvažuje zlatem. Však se také oba soupeři do sebe hned od úvodní buly pustili s celkem velkou vervou.

Ze zápasu uběhlo 82 vteřin a na hanbu zamířil domácí Brad Isbister, ovšem Lavina se v převaze 5 na 4 střelecky neprosadila. Poprvé se skóre měnilo v polovině 1. třetiny - běžela 9. minuta a domácí hala GM Place se rozjásala - k puku se totiž dostal Willie Mitchell a prostřelil vše před sebou - 1:0. Hra měla dál spád, ale bylo jasné, že je potřeba myslet na zadní vrátka. V 16. minutě si při vyloučení Jeffa Fingera vyzkoušely přesilovku také Kosatky, ale ani přesilovka v jejich podání ke změně skóre nevedla.

V polovině 22. minuty hosté špatně rozehráli, puk se dostal k Bradu Isbisterovi zapomenutému před Jose Theodorem, ovšem domácí hráč byl až moc blízko a nestačil toho moc vymyslet. Ve 25. minutě odpískali rozhodčí hodně sporný faul Peteru Forsbergovi a borci v modrém měli další přesilovku zápasu. A tentokrát ji využili - postaral se o to Ryan Kessler dorážkou vlastní střely z bezprostřední blízkosti a Vancouver odskočil na 2:0. Ovšem hosté opláceli stejnou mincí - ve 28. minutě fauloval domácí obránce Sami Salo, hráči Avalanche se usadili v domácím obranném pásmu a po ostřelování Luongovy svatyně se trefil hostující bek J.-M. Liles - 1:2. Ve 44. minutě přišlo 35 vteřin, které otočily chod zápasu - nejdříve se pěkně trefil z nahrávky Petera Forsberga český forvard Milan Hejduk a vyrovnal na 2:2. Vzápětí našel Joe Sakic najetého Wojtka Wolského, ten doklepnul za Luonga puk odražený od zadního mantinelu a Lavina šla poprvé v zápase do vedení - 3:2. A pro domácí Kosatky to musela být pěkně studená sprcha. Vzápětí se ale vyfauloval Ryan Smyth a Vancouver dostal šanci početní výhody. 3 a ½ vteřiny fauloval Kevin Bieksa a Colorado dostalo další přesilovku.

A tu mělo šanci odehrát skoro celou v úvodu poslední třetiny. Ovšem než se hostující borci rozehřáli, bylo po přesilovce. Vzápětí ale fauloval podruhé v zápase Ryan Smyth a přesilovku měli pro změnu hráči Canucks. Ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Ve 46. minutě zaváhal ve vlastním pásmu s rozehrávkou Willie Mitchell, puk dojel Andrew Brunette, nahrál na najetého Petera Forsberga a ten svoje sólo zakončil učebnicově - 4:2. Domácí hráče zvrat ze 2:0 na 2:4 asi trochu ochromil, protože jak zápas plynul, nedokázaly si Kosatky vynutit nějaký větší tlak. 4 minuty před sirénou odjel na hanbu Milan Hejduk, ovšem domácí z přesilovky snížit nedokázali. 2 minuty před koncem zápasu odjel na střídačku gólman Luongo a Vancouver to zkoušel se 6-ti hráči v poli, ale ani tato snaha na výhře Laviny v poměru 4:2 nic nezměnila.

 

Další úterní zápasy:

NY Islanders - New Jersey 1:2 po prodloužení
Atlanta - Florida                2:3
Washington - Carolina       4:1
St. Louis - Nashville          3:4 po prodloužení
Ottawa - Montreal             0:3
Edmonton - Calgary          2:3
San Jose - LA Kings          3:2 v polovině 3. třetiny

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události