Hokej

Řežba o titul: Kdo s koho?

Řežba o titul: Kdo s koho?
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Ne že by s nimi nikdo nepočítal. Favority v boji o titul ale rozhodně nebyly. Slavia a Karlovy Vary. Růžičkova parta chce konečně druhý titul. Energetici zase korunovat sezonu snů.

Slavia slavila titul v roce 2003. Postupně si poradila se Vsetínem, v dramatické sérii se Spartou a nakonec ve finále s Pardubicemi. Pro Karlovy Vary je finálová účast splněním velkého snu. První play off - a hned finále!

Slavia vs. Slavia

Nechybělo málo, a mohly hrát proti sobě dvě Slavie. Tak se karlovarský klub dlouhá léta jmenoval. Začínal na rybníku a v padesátých letech patřil ke špičce v tehdejší II. lize. Hrál ji společně se Spartou či Kladnem. Jednou dokonce porazil Český národní tým, AIK Stockholm a moskevskou Lokomotivu.

Slavia vs. Becherovka

Nejpopulárnější název patřil týmu v době postupu do extraligy. Po nejslavnějším západočeském Honzíkovi nesl jméno díky sponzorům a v r. 97 koupil nejvyšší soutěž od finančně vyčerpané Olomouce. Málem ale karlovarští ušetřili: v sedmizápasové barážové bitvě nejprve prohráli extraligu s Opavou.

Slavia - slavné jméno, jediný titul 

Slavia je slavné jméno. Extraligu ale hraje teprve od roku 1994. Z druhé ligy postoupila spolu se Vsetínem a v barážovém "turnaji" společně smetli skomírající Jindřichův Hradec a Hradec Králové. Třikrát Červenobílí ochutnali extraligové finále, šampaňské ale teklo jen jedinkrát.

Slavia vs. Energie K.Vary

Do finále postoupily týmy s vyrovnanými výkony. V základní části se držely v popředí tabulky a své ambice potvrdily v play off. A kdo je favoritem? Slavia je druhým týmem tabulky, Karlovy Vary zase vyřídily největšího favorita na titul a vítěze základní části Budějovice.

Bookmakeři mírně favorizují Slavii, v hospodách se vedou nepřeberné diskuze a fanoušci jsou zajedno - vyhraje jejich tým.

  "My se v žádném případě necítíme favoritem,  očekáváme hodně vyrovnanou a těžkou sérii," řekl k tomu s respektem asistent trenéra Červenobílých Jiří Kalous.

Pomůže Slavii zkušenější kádr?

Na ledě se bude prohánět celkem devět hráčů s mistrovským titulem - sedm Slávistů si pamatuje triumf z roku 2003, dva mistry má v sestavě Energie, a to Řezníčka s Mudrochem. O2 Arenu ale letos Západočeši pokořili, v lednu vyhráli 4:2. Nedělají si ani těžkou hlavu z úzkého kluziště: "Budeme si muset rychle zvyknout. V sezoně jsme tam odehráli dobré zápasy a věřím, že nám to nebude dělat problém," říká k tomu kouč Zdeněk Venera.

Kdo s koho:

 

SLAVIA PRAHA

Největší hvězda:Josef Beránek

Největší opora: Adam Svoboda

Největší úspěch: titul 2003

Stadion: 02 Arena:  18.000 míst

3 x plus:

zkušenější kádr

úzké kluziště

ostřílený kouč

3 x minus:

neproduktivní útočníci

hra pod tlakem favorita

nejasnosti kolem Beránka

 

ENERGIE KARLOVY VARY

Největší hvězda: Petr Kumstát

Největší opora: Lukáš Mensator

Největší úspěch: 10. místo, naposledy 2006

Stadion: 4680 míst

3 x plus:

bouřlivé domácí publikum

postrach prvního útoku

již finále je úspěch - nemají co ztratit

3 x minus:

postrach jen prvního útoku

nezkušenost s finále extraligy

kratší doba na regeneraci

Vzájemné zápasy v této sezoně:

Slavia Praha - Karlovy Vary

6:5 v prodl., 0:4, 6:2, 2:4

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události