Hokej

Vary udolaly Slavii 5:4

Karlovy Vary zvítězily v prvním utkání extraligového utkání nad Slávii 5:4. Slavii se sice podařilo v zápase třikrát vyrovnat, na závěrečný trhák Varů už nestačila.


Pokud se před zápasem mluvilo o tom, že by Karlovarští měli mít respekt ze slávistického hokejového svatostánku, tak opak je pravdou. Na led Sazka areny skočili bez bázně a hany. Už v 5. minutě poslal Energetiky do vedení střelou nad Svobodovu vyrážečku Kristek. Domácím se podařilo vyrovnat v 11. minutě. Kadlec při brejku nahrál Ratajovi. Jeho střela od levého hrazení prosvištěla kolem Mensatora do sítě. 

Vary se však znovu dostaly do vedení. V 26. minutě si obr Kumstát proklestil cestu mezi slávistickými obránci a šikovnou kličkou přelstil brankáře Svobodu. Ani ne za tři minuty však bylo znovu vyrovnáno. Po pravém křídle unikl karlovarským zadákům Vondrka, objel branku a přihrál před brankoviště. Klepišovu střela ještě Mensator pokryl, ale na bekhendovou dorážku Hrušky už nestačil. Poprvé mohl dostat Slavii do vedení Červenka. Jeho střelu z prostoru brankoviště však ukryl západočeský gólman v lapačce. Karlovy Vary se rozhodli hrát se Slavií na honěno. Do vedení je totiž už potřetí poslal v přesilové hře Kraft. Přesnou střelou nad Svobodovo rameno určil konečný stav druhé třetiny 3:2.

Na začátku třetího dějství Slavia znovu vyrovnala. Po Tomicově nahození se puk šťastně odrazil od Bednářovy brusle do karlovarské branky. Západočeši si však zřejmě řekli, že úvodní zápas prostě neprohrají. Do vedení je znovu dostal svoji třetí brankou Kumstát.  Západočeši navíc přidaly další gól, čímž se poprvé v utkání dostali do trháku. Kumstát nahrál v přesilové hře Košťálovi, na jehož střelu byl Svoboda krátký. Slavii se do konce utkání už podařilo stav pouze zkorigovat. Po střele Hrušky Mensator chytil puk lapačkou až za brankovou čarou. Karlovy Vary zvítězily 5:4 a ujali se vedení v sérii 1:0.

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Rataj (Kadlec), 28. D. Hruška (Vondrka), 41. Bednář (Tomica), 51, D. Hruška (Klepiš) - 5. Kristek (Melenovský), 26. Kumstát (Dobroň), 31. Kraft (Řezníček), 44. Kumstát (Skuhravý), 46. Košťál (Kumstát). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.089. Stav série: 0:1.
Sestavy:
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Vašíček, Sloboda, Žižka, Drtina - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sup - Sklenář, Rataj, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události