Sport

Tomáš Berdych si finále v Miami nezahraje

Český tenista Tomáš Berdych nestačil v prvním semifinále turnaje Sony Ericsson Open na světovou dvojku, Španěla Rafaela Nadala, kterému podlehl ve dvou setech 6:7(6) a 2:6.

Rafael Nadal, který hraje v Miami na turnaji série ATP Masters ve skvělé formě, předvedl preciznější výkon, méně chyboval a hrál agresivněji. Přesto mu byl Tomáš Berdych v 1. setu více než vyrovnaným soupeřem.

První sada se rozhodovala až v tie-breaku, když Nadal nedokázal v závěru setu využít několik setballů. Ve vyrovnaném tie-breaku pak rozhodlo jediné zaváhání - dvojchyba Tomáše Berdycha a Rafael Nadal tak k zisku setu využil až 7. setball!!!

Ve druhé sadě se Tomáš Berdych začal z kurtu pomalu vytrácet, hrál možná až příliš opatrně a Rafael Nadal to dokázal potrestat. Zatímco první set trval 73 minut, ve druhé sadě Nadal triumfoval už po 28 minutách a vzájemnou bilanci s českou tenisovou jedničkou převrátil na svou stranu - 4:3.

Ve finále narazí Rafael Nadal na lepšího z dvojice Nikolaj Davyděnko - Andy Roddick. Relive 2. semifinále vysíláme v sobotu ráno po skončení přímého přenosu NHL.

Finále turnaje Sony Ericsson Open pak můžete shlédnout v přímém přenosu, a to v neděli od 19:00 hodin našeho času. Spolukomentátorem přenosu bude bývalý státní trenér ČR a bývalý kapitán fedcupové reprezentace Jan Soukup.

Galaxie sport

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.