Hokej

Philadelphia doma přehrála New Jersey 3:0

Hráči Flyers potřebovali v domácím Wachovia Centru zvítězit, aby se dostali do osmičky celků postupujících do play-off a hostům by se body taky hodily, protože ti sice už jistotu postupu mají, ale ve hře je ještě co nejlepší výchozí pozice.

Však se také Letci do svého soupeře obuli hned od úvodní buly a po 5-ti minutách vedli na střely 6 - 3. A Martin Brodeur v hostující brance se měl co ohánět. Ovšem sedmá střela už skončila za jeho zády - Václav Prospal zavezl puk, po zasekávačce vystřelil a Scott Hartnell - zaklíněný s domácím bekem Mikem Mottauem - otevřel skóre zápasu - 1:0. Opakovaný záběr pak odhalil, že si obránce Devils vstřelil čistokrevného vlastence. Tempo bylo dál vysoké a do šancí se celkem dost často dostávali hráči obou celků. Hlavně nájezd dvou hostujících hráčů ve vlastním oslabení si vyrovnání zasloužil, ale John Madden zakončením těsně minul klec Martina Birona.

Ve 2. třetině tempo neopadlo, naopak střelecká převaha domácích hráčů narůstala, ve 27. minutě vedli na střely 17 - 7, ovšem Martin Brodeur se zdál být dobře rozchytaný a ve formě. V polovině zápasu fauloval Patrik Eliáš, za necelou minutu k němu přisednul za zdržování hry ještě Johnny Oduya a Flyers mohli hrát přes minutu 5 na 3. Ovšem za několik dalších vteřin fauloval domácí Mike Richards a bylo to 4 na 3 pro Philly. Ovšem v přesilovkovém zámku ztratil puk Joffrey Lupul, svoji chybu se snažil napravit faulem a přesilovku 4 na 3 si mohli vyzkoušet i Ďáblové. Se závěrečnou sirénou byl pak ještě vyloučen za faul ve skrumáži domácí Braydon Coburn.

Mužstvo Devils tak vstoupilo do 3. třetiny přesilovou hrou. Další branky zápasu se ale diváci ne a ne dočkat. V 50. minutě seděl na hanbě domácí Lasse Kukkonen, o chvíli později fauloval hostující Trevor Zajac a hrálo se 4 na 4. A to domácím vyhovovalo - po buly před Brodeurem Jeff Carter skvěle zavezl puk, nahrál na Scottie Upshalla a ten v pokleku zvýšil na 2:0 pro Flyers. Hráči v černém byli najednou při chuti a vzápětí odskočili o další branku - po levé straně zatáhnul puk Mike Richard a Joffrey Lupul upravil už na 3:0. Tyto dvě branky od sebe dělilo 37 vteřin a to bylo moc i na Martina Brodeura, který - ač toho pochytal hodně a čelil 33 střelám - se nechal vystřídat Kevinem Weekesem. Ten už žádný puk za svoje záda nepustil a Martin Biron s čistým kontem jistil výhru svého celku v poměru 3:0.

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události