Fotbal

Baroš je ve finále Anglického poháru!

Jak je důležité míti Baroše! To si určitě říkají v Portsmouthu. Český reprezentant vypracoval jedinou gólovou šanci v semifinálovém utkání proti West Bromwich Albion a může se těšit na finále!


Hrdina poprvé

Chrám anglického fotbalu ve Wembley. Semifinále Anglického poháru. Portsmouth zatím marně hledá recept na svého druholigového soupeře. A pak přijde 53 minuta. Baroš je tísněn ve vápně ale dobře si zpracuje centr od Glena Johnsona. Následuje prudká střela. Brankář soupeře Dean Kiely se na ní vrhá a skvělým zákrokem míč vyráží před sebe. U odraženého míče je první Nwankwo Kanu a skóruje do odkryté branky.

Hrdina podruhé. Málem

Další Barošova chvíle přišla přišla deset minut po poločase. Z velkého vápna šel na brankáře Kielyho sám. Střela mu ale nesedla a Kiely jí vyrazil na roh.

Šance utéct na dva góly nevyšla a málem to Potsmouth mohlo mrzet. Vyrovnání zůstalo v 75. minutě na břevně, kam míč napálil Slovinec Robert Koren. To už seděl Baroš na lavičce, nahradil ho čtyři minuty předtím David Nugent

Portsmouth se probojoval do finále poprvé v poválečné historii. Slavnou trofej získalv roce 1939. Ve finále 17. května ve Wembley se střetne s druholigovým týmem, s Cardiffem nebo  Barnsley.

Cardiff na cestě do semifinále vyřadil Middlesbrough, Barnsley je ohrožené sestupem ale  šokovalo celou Anglii vyřazením Chelsea.

Výsledek - semifinále:
West Bromwich Albion - Portsmouth 0:1 (0:0)
Branka: 53. Kanu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události