Hokej

Druhé finále: Slavia porazila K.Vary 5:2

Finálová serie se stěhuje do Karlových Varů za stavu 1:1. Ve druhém zápase Slavia svého soupeře přehrála rozdílem tří branek.

Hned v první minutě měl velkou šanci Skuhravý. S Kumstátem přečíslili obranu Slavie, Skuhravý ale  poslal prudkou střelu vedle. Ve čtvrté minutě šel na trestnou lavici Karol Svoboda. Západočeši sice na chvíli zamkli domácí v obraném pásmu, větší šanci si ale nevypracovali. V osmé minutě málem udeřilo na druhé straně, Mensatora vystrašil střelou Klepiš. O čtyři minuty později si karlovaští zahráli v šesti a David Zucker šel na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů. I Slavie vytvořila pověstný kolotoč, vážně ale Mensatora neohrozila. Naopak největší šanci "dvouminutovky" měl karlovarský Skuhravý. Zmocnil se kotouče, dojel až mezi kruhy ale prudkou prudkou střelu Svoboda kryl. Také  Slavia se dočkala velké šance. V 16 .minutě se Červenka z pravé strany řítil sám na branku, Mensator ale souboj vyhrál. Energie měla v 1. třetině více ze hry, ale nakonec se radovala Slavia. v 19. minutě vystřelil od modré Novák. Mensator jen vyrazil před sebe a Rataj puk dorazil do branky. Po první třetině je tak stav Slavia - Karlovy Vary 1:0

Druhá třetina - čtyři góly

Po nástupu do druhé třetiny nevěděly Vary kam dřív skočit. Slavia měla přesilovku a do obrovské šance se dostal Červenka. Z pravé strany střílel do prázdné brány, ale minul. V zápětí měl ještě jednu možnost, ale Mensator ho vychytal. Sotva si západočeši oddechli, bránili se další přesilovce. V ní nejdříve domácí rozehráli kolotoč, pak ujeli Bek s Kraftem, gól z toho však nebyl. V zápětí po přesilovce to spadlo do Mensatorovi klece podruhé. Klepiš našel z levé strany volného Hrušku a ten nikým neobtěžován zavěsil. V sedmé minutě se dočkali i hosté. Na trestné lavici seděl Vašíček. Z ničeho nic asi dva metry od modré vyslal nepovedenou střelu Mudroch. Zlomil při tom hokejku a puk zapadl do sítě. V deváté minutě zase odpověděla Slavia. V přesilovce vystřelil mezi kruhy Klepiš. Trefil přesně karlovarského smolaře Mudrocha. Kotouč se odrazil před Drtinu, který pohotově zavěsil. Až do šestnácté minuty se hrálo nahoru dolu bez vážných chyb. Pak slávisté místo z pásma vyhodili přesně na Němce u modré a ten prostřelil Svobodu. V poslední minutě třetiny měl šanci Kumstát, ale před Svobodou se neprosadil.

Třetí třetina - Slavia vítězí 

V páté minutě domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jaroslav Bednář  si najel od levého kruhu a vystřelil. Mensator sice střelu kryl, ale k puku se nejrychleji dostal Červenka a dorazil. Po brance měla opět více ze hry Slavia. Náznak karlovarského tlaku přišel v osmé minutě, vlastní chybou se ale hosté připravili o útočné pásmo. V polovině třetiny si oba celky zahrály přesilovku. Nebezpečnější byla ta karlovarská, před Svobodou bylo horko. Nejdříve pálil Hanzlík, potom měl dobrou pozici Skuhravý. V závěrečné části Slavia zlepšila obranu a karlovarští se jen těžko dostávali přes červenobílou hráz. Dvě minuty před koncem zůstal Mensator na lavičce a hned po vhazování Vary málem snížily. Kotouč se kutálel v brankovišti, Kraftovi však sebral šanci Svoboda. Hosté pak téměř celou minutu drželi pásmo, ale bez vážnější šance. Po daším vhazování Novák přidržel puk a šel ven za zdržování. Hra 6 proti 4. se ale Energii moc  nepovedla. Jedionou šanci měl v poslední minutě Skuhravý. Vystřelil od modré, ale Svoboda kryl. Tečku za zápasem udělal Bednář. Patnáct sekund před koncem vyhodil a trefil prázdnou branku.

Do Karlovyých Varů se tedy stěhuje serie za stavu 1:1 na zápasy.

 

 

 

 

 

 

 

Sestavy:
    Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup - Rataj, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
    Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události