Fotbal

VIDEO: Mluvili jsme s Čechem o Euru

VIDEO: Mluvili jsme s Čechem o Euru

Petr Čech se měl po zranění kotníku už v sobotním utkání proti Manchesteru City vrátit na hřiště. Ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Fenerbahce měl být trumfem trenéra Granta. Jenže přišlo další zranění, které mu způsobil dokonce vlastní spoluhráč.


Stalo se to v neděli v podvečer, když ho během tréninku jeden ze spoluhráčů trefil kopačkou do obličeje. Výsledkem byly tržná rána, která si vyžádala okamžitý zákrok lékaře. Podle slov Petra Čech odvedl chirurg precizní práci. Hluboká rána teď prý vypadá jako povrchové zranění.

Čech by na Euru neměl chybět

Zejména čeští fanoušci se teď v souvislosti s Eurem musí nutně ptát, jak dlouho bude trvat Čechova rekonvalescence. Česká brankářská jednička předpokládá, že bude mimo hru 14 dní. On i lékaři se budou snažit, aby se dostal do hry co nejdřív. Brankář Chelsea tak vyvrátil spekulace anglického tisku o tom, že mu doba léčení vezme až 6 měsíců.

Čech také mluvil o národním týmu zdecimovaném mnoha zraněními. Na jednu stranu v tom vidí komplikaci, ale na stranu druhou by to mohla být výhoda. Špičkovým hráčům jako je Rosický či Jankulovski stačí podle něj 4 zápasy k tomu, aby se dostaly do herního rytmu. Navíc budou odpočatí naproti takovým Portugalcům, kteří odehrají 60 zápasů za sezonu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události