Sport

VIDEO: Maskoti pro Liberec jsou na světě

VIDEO: Maskoti pro Liberec jsou na světě

Kateřina Neumannová představila tři verze maskotů pro Mistrovství světa v Liberci. Šampionátem bude provázet veverka, lev nebo pozoruhodná stavba na Ještědu.

Zdroj: Korzo

Bývalá elitní lyžařka zdůvodnila volbu tím, že motivy mají symbolizovat Českou republiku nebo liberecký kraj.

Rozhodne veřejnost
A kdo vybere maskota pro mistrovství světa? Budou to návštěvníci webových stránek šampionátu. Veřejnost se také bude moci vyjádřit ke jménu, které maskot ponese. Stejně tak se bude volit symbol, který bude provázet českou reprezentaci lyžařskými boji. I o jeho podobě rozhodne široká veřejnost nebo studenti umělecko průmyslových škol.

Volba bude ukončena na konci dubna. Jméno a podoba maskota společně se znělkou budou představeny na kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS na konci května v Jihoafrické republice.

Liberecký extrémy

Kateřina Neumannová se znovu vyjádřila k problémům, se kterými se potýkal organizační výbor během libereckého světového poháru. Aby se podobná situace neopakovala, tak bude připravena krizová varianta. Pořadatelé prý budou schopni vyrobit chemický sníh, který by měl odolat extrémním teplotám kolem 20 stupňů Celsia nad nulou.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události