Fotbal

Klokan Busta doskákal

Klokan Busta doskákal

Zbyněk Busta už není trenérem Bohemians 1905. Po špatných výsledcích a okolnímu tlaku se rozhodl odstoupit. Na jeho místě se představí dosavadní asistent, Michal Zach.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Zbyněk Busta byl pro Bohemians 1905 hrdinou. Během dvou let dokázal dostat klub z Vršovic do první ligy. Nejprve se mu podařilo v šibeničním termínu 14 dní poskládat zbrusu nové mužstvo a skončit v ČFL na 4. místě. Postup do vyšší soutěže si tenkrát klokani koupili od Xaverova. Ve druhé lize byli velikým překvapením. Hned v prvním roce se jim podařilo postoupit do české nejvyšší soutěže.

Ligový boj o přežití

Jenže tam nastal pro klokany boj o holý fotbalový život. Na podzim se jim sice podařilo porazit Slavii 2:0. Po triumfálním vítězství naplno bodovali už pouze s Mostem. K tomu přidali několik remíz a výsledkem byl zisk 18 bodů ze 24 zápasů. Především nerozhodné výsledky trenéra Bustu mrzeli. Bohemians totiž přišli o vítězství v několika zápasech až v posledních minutách.

Hrdina klokanů padl

Po prohře v předminulém ligovém kole v Českých Budějovicích už se začali ozývat fanoušci a žádali Bustovu hlavu. V téměř existenčním zápase museli poté poslední Bohemians porazit Kladno. To před nimi bylo o dva body. Přišla však další remíza a Busta už tlaku neodolal. Odstoupil a na jeho místo nastoupil dosavadní asistent Michal Zach. Ten byl přitom po nepřesvědčivých výsledcích uvolněn na podzim z Liberce. Nový trenér nebyl vhozen do klidné vody, ale rovnou do peřejí. V příštím kole čeká klokany klíčový zápas. Venku změří síly s předposledním Mostem, na který zrtrácí dva body. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události