Sport

VIDEO: Špotáková na lovu

VIDEO: Špotáková na lovu

Barbora Špotáková se na začátku září utká v Jablonci se světovou oštěpařskou elitou. A nebude se házet pouze do dálky. V doplňkové disciplíně půjde i o trefování terčů.


S českou mistriní světa na mítinku v Jablonci 5. září zkříží oštěpy například německé duo Steffi Neriusová či Christina Obergölová. Nebudou chybět ani ostatní závodnice světové oštěpařské elity. Tentokrát  však nepůjde pouze o sport. Mítink totiž bude doprovázet i vyjímečná show. Na ní vystoupí osobnosti ze světa zábavního průmyslu. Ti nebudou házet do dálky, ale budou trefovat terče. Lovit s nimi bude i Špotáková.

Vydařená příprava

Česká rekordmanka se nedávno vrátila ze soustředění na Kanárských ostrovech. Podle svých slov se cítí v ještě lepší formě než loni, kdy se stala mistryní svěřa. Za teplem letěla především proto, aby položila základ úspěchu na olympijských hrách v Pekingu. Ty jsou pro ni přirozeně hlavním cílem letošní sezony. Vše ostatní je pro ni podřadné. Česká rekordmanka se brzy přemístí do Chorvatska, kde ji čeká další fáze přípravy. Zde už nepůjde o hrubou dřinu, ale spíše přijde na pořad dne pilování techniky.

Problematická olympiáda 

Vrásky na čele tak dobře naložené Špotákové dělá situace, která provází štafetu s olympijskou pochodní. Dokonce si myslí, že se konflikty budou s blížícími se hrami budou vyostřovat. Přesto ji nezajímá nic jiného než závodění. Přesně to ji koneckonců doporučuje i olympijská charta. Ta mluví o zákazu vyjadřování politických názorů během olympijských her.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události