Hokej

Washington přetlačil Philadelphii 5:4 a v sérii vede 1-0

Z tohoto hodně sledovaného zápasu uplynulo 74 vteřin a k zemi se poroučel domácí Niklas Backstrom po zákroku Mika Knubla, který si odjel za tento počin na 2 minuty oddechnout. A domácí trestali - Tom Poti od modré pálil, puk od brusle Jaroslava Modrého doputoval před Donalda Brasheara a ten před odkrytou brankou nezaváhal - 1:0.

Gól sice padnul 2 vteřiny po konci přesilovky, ale domácí byli na koni. Na ledě jich bylo všude plno, ovšem Letci z Philadelphie hokej taky umí. V 9. minutě to ukázal Václav Prospal, který zprava kousek za modrou vypálil a druhá střela hostí se zastavila až za zády domácího gólmana Cristobala Hueta - 1:1. Ve 12. minutě Milan Jurčina atakoval u mantinelu nedovoleně Scottie Upshalla a první přesilovku v zápase si mohla zahrát i Philadelphia. Domácí čtveřice ale odolala a dál se pokračovalo za nerozhodného stavu, který vydržel až do konce první dvacetiminutovky.

Ve 2. třetině vysoké tempo pokračovalo, ale kdo čekal, že domácí potáhne hlavně elitní řada, ten se asi trošku divil - ve 24. minutě totiž zaúřadovala opět 4. řada a po nahrávce Bradleyho poslal David Steckel domácí do vedení 2:1. V polovině zápasu sekal Daniel Briere a byl to teprve 3. vyloučený hráč zápasu. Ovšem co se nestalo - hráči Capitals nejenže přesilovku nevyužili, ale nezaregistrovali jeho návrat na lede, Briere si bleskově nabruslil za domácí obranu, Mike Knuble mu přesně poslal puk a Cristobal Huet neměl šanci - 2:2. Uplynulo 33 vteřin a hosté dokonali obrat, když Václav Prospal svojí druhou brankou v zápase poslal Letce do vedení 3:2. Ve 34. minutě fauloval Matt Cooke a hráči Philly dostali šanci svoje vedení zvýšit. A taky že ano - Mike Richards skvěle napříč brankovištěm našel Danny Briera ten svojí druhou brankou v zápase zvyšoval na 4:2. Václav Prospal asistoval a jeho bilance v zápase zatím zněla 2 + 1.

Do 3. třetiny byl scénář jasný - Washington musel hrát, pokud nechtěl hned v prvním zápase série přijít o výhodu domácího ledu. A konečně se dokázal prosadit někdo, od koho se to čekalo - obránce Mike Green, ke kterému se po sérii tečí dostal puk a Martin Biron se ani nestačil ohlédnout - 3:4. Tempo hry se opět o něco zvýšilo a šance si tvořily oba celky. Ve 46. minutě Daniel Briere fauloval - ač nechtěně - Matta Bradleyho vysokou holí a hráči Caps dostali šanci vyrovnat. A Mike Green svojí druhou brankou zápasu po ostřelování branky Martina Birona vyrovnal na 4:4, nahrával mu Alexander Ovečkin. A ten se trefil také v 56. minutě po mohutném obléhání branky Philadelphie a ruský kanonýr se ocitl v takové situaci, kdy nemohl jinak než poslat Caps do vedení 5:4. 40 vteřin před třetí sirénou odjel na střídačku gólman Biron a Philadelphia hrála v 6-ti, ovšem na výhře Washingtonu 5:4 už se nic nezměnilo a Caps se tak v sérii ujali vedení 1 - 0 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události