Hokej

Detroit přehrál Nashville 4:2 a v sérii vede 2-0 na zápasy

V prvním zápase série se Detroit na svoji výhru docela nadřel (přestože Predátory znatelně přestřílel 40 - 20) a do druhého utkání tak vstoupil se snahou dostal Nashville pod tlak pokud možno hned od samého začátku tohoto utkání.

A to se Red Wings povedlo - v polovině 3. minuty Mark Hartigan a Dallas Drake rozjeli akci, na jejímž konci Darren McCarthy poslal hráče v rudém do vedení 1:0. V 7. minutě hrál Nashville 20 vteřin 4 na 3, pak pokračovala hostující přesilovka 5 na 4 a Dominik Hašek chytil jistý gól z hole Marka Židlického, který si najel před branku na nahrávku z rohu, ale ze 2 metrů Haška nepřekonal. V 17. minutě zaúřadovala před hostujícím gólmanem Ellisem dvojice Dan Cleary - Valtteri Filppula, ovšem finský mladík nedokázal trefit poloodkrytou hostující branku. O minutu později přišly dvě větší strkanice všech hráčů na ledě a vše vyústilo v hostující přesilovku. V její polovině ale Predátoři nepřesně vystřídali a bylo po výhodě.

2. třetinu zahájil Detroit přesilovou hrou a také se rozhodl jí využít. Uběhlo 39 vteřin, Niklas Lidström na modré napřáhnul a Dan Ellis neměl přes clonícího Tomase Holmströma šanci cokoli vidět - 2:0. Pro kapitána Detroitu to byla jubilejní 40. branka v play-off. O 20 vteřin později se provinil domácí gólman Hašek držením hole a Nashville hrál přesilovku. V ní Martin Erat nahodil po mantinelu puk, Hašek zajel za branku, ovšem puk se nečekaně odrazil před klec a Alexander Radulov do prázdné branky snížil na 1:2. A jen co se ve středovém kruhu rozehrálo, dostal se k puku Jordin Tootoo, objel Andrease Lilju a za 11 vteřin bylo srovnáno - 2:2. O minutu později Radek Bonk a Jan Hlaváč nastřelili během 5-ti vteřin oba pravou tyčku Haškovy branky a domácí trenér Babcock si vzal raději ihned oddechový čas. A ten pomohl - Jiří Hudler zavezl puk do pásma, tak se k němu dostal Kris Draper, vypálil a puk se od brusle hostujícího beka Shea Webera odrazil za Ellisova záda - 3:2. Ve 29. minutě se před branku Nashvillu probíjel Pavel Dacjuk, byl faulován a Rudá Křídla hrála 5 na 4. Ve 36. minutě fauloval Mark Hartigan a přesilovku se mohli vyzkoušet hráči Predators. Ale i tentokrát ne celou, protože J.-P. Dumont zbytečným faulem vyrovnal počet hráčů na ledě na 4 na 4. Ani jeden tým ale svoji minivýhodu nevyužil. Ve 38. minutě se do sebe pustili Marek Židlický a Jiří Hudler a opět se hrálo 4 na 4. Ale ani tentokrát se diváci další branky nedočkali.

Ve 45. minutě ujížděla dvojice domácích na jediného hostujícího beka, Pavel Dacjuk si puk perfektně stáhnul, ale Dan Ellis ho nakonec parádně vychytal. V 51. minutě domácí rozjeli akci, Pavel Dacjuk pálil, gólman Ellis puk jen vyrazil před sebe a dojíždějící Tomas Holmström do odkryté branky zvýšil na 4:2 a Joe Louis Aréna cítila, že domácí mužstvo je na koni, protože tlak Detroitu v této třetině stále narůstal. V 54. minutě fauloval Ryan Suter a Red Wings měli další přesilovou hru. O 2 minuty později fauloval kapitán Predátorů Jason Arnott a hosté se téměř najisto připravili o šanci ještě něco se zápasem udělat. 1 minutu a 50 vteřin před třetí sirénou fauloval Brad Stuart a hostující trenér Barry Trotz se rozhodnul pro hru bez gólmana s hráčem navíc, takže 6 na 4. Predátoři vsadili na poslední kartu s Dominiku Haškovi zle zatápěli, několikrát měl domácí gólman na své straně štěstěnu, ale na konečné výhře Detroitu v poměru 4:2 už se nic nezměnilo, v sérii pak vedou Rudá Křídla na zápasy 2-0.

 

*****************************************************

Šestačtyřicetiletý obránce Detroitu Chris Chelios odehrál v play off 248. utkání, v historických tabulkách přeskočil legendárního brankáře Patricka Roye a vytvořil nový ligový rekord.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události