Fotbal

VIDEO: Odčaruje penaltovou kletbu Vaniak?

VIDEO: Odčaruje penaltovou kletbu Vaniak?

Slavia Praha zvítězila v pondělním utkání proti Liberci 1:0. Na druhou stranu pokračují sešívaní ve své černé penaltové sérii. Neproměnili už třetí pokutový kop v řadě. Přijdou si tedy slávisté pro radu za brankářem Vaniakem?


Po dvou neúspěšných exekutorech Kalivodovi a Tavaresovi z utkání s Plzní, selhal tentokrát Šenkeřík. Přitom neměl žádný důvod být nervózní. Slavia vedla 1:0. Navíc střelcem této branky byl právě on. Přesto poslal míč vysoko nad branku. Po zápase trenér Jarolím řekl, že na ni Šenkeřík určený nebyl. Míč si na místo pokutového kopu měl postavit Černý. Přesto se k penaltě postavil Šenkeřík. Navzdory tomu, že si před důležitým momentem říkal o vystřídání. Po zápase uznal, že to pro něho bylo velké sousto. Ale věřil si a jako útočník chtěl vzít důležitý moment na sebe.

Vaniak: Radit jim nebudu

Selhal. A to i přesto, že hráči každý trénink pokutové kopy zkoušejí. A podle Vaniaka je kopou velmi dobře. Zaváhal tedy další hráč. V tuto chvíli by měl možná svým spoluhráčům poradit brankářský čaroděj Vaniak. Podle něho však oni sami moc dobře vědí, jak penaltu proměnit. Podle slávistického brankáře se neúspěšní exukutoři k penaltě už dlouho nepostaví. Pokud však tato mizerná série bude pokračovat, tak by se k ní za chvíli mohl postavit sám Vaniak.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události