Sport

Štěpánek s Víznerem nestačili ve čtyřhře na Rusy

Čeští tenisté ve čtvrtfinále Davisova poháru s Ruskem v Moskvě prohráli čtyřhru a domácí tým dělí jediná výhra od postupu mezi nejlepší kvarteto soutěže. O druhý bod pro Rusko se postarali Nikolaj Davyděnko a Igor Andrejev. ruský pár přehrál Radka Štěpánka s Pavlem Víznerem 3:6, 6:3, 7:5. a 6:4.

Oba nehrající kapitáni pozměnili sestavy oproti čtvrtečnímu losování. Jaroslav Navrátil místo Lukáše Dlouhého nasadil Štěpánka, Šamil Tarpiščev poslal na kurt Andrejeva místo Južného. Štěpánek s Víznerem hráli společně třetí zápas v kariéře, přesto vstoupili do utkání lépe. Rusové v prvním setu více chybovali, především Davyděnko na antuce zatím hledal rytmus a sám soupeřům daroval brejk, když je poslal do vedení 3:1 dvojchybou. Při podání do setu pak sice Češi prohrávali 0:40, ale Štěpánek zaznamenal tři přímé body ze servisu a společně s Víznerem získal úvodní sadu poměrem 6:3.

Od druhého setu úřadovali na kurtě Rusové

Rusové se v dalším průběhu výrazně zlepšili na servisu a znatelně přitvrdili. Davyděnko místo minel předváděl skvělé returny i prohozy a Andrejev mu zdatně sekundoval nejen od základní čáry, ale také na síti. Hned na první pokus v druhé sadě získali náskok jednoho brejku a ten s přehledem udrželi až do konce, hostujícímu páru nedovolili ani jeden brejkbol. V třetí sadě si všichni aktéři na kurtu až do stavu 5:5 drželi podání. Jako jediný měl při něm problémy Vízner a to se potvrdilo v jedenácté hře. Rusové si vypracovali náskok 40:0 a český tenista jim pomohl při druhém brejkbolu dvojchybou. Při Davyděnkově podání následně domácí hráči bez problémů dotáhli set do vítězného konce. Vízner znovu ztratil servis ve čtvrtém setu a to rozhodlo. Rusové se ujali vedení 3:1, čeští tenisté už šanci na brejk nedostali a Andrejev symbolicky ukončil zápas čistou hrou při vlastním podání. K postupu do semifinále tak Češi potřebují vyhrát obě zbývající dvouhry.

Výsledek:
Rusko - ČR 2:1 po čtyřhře
Davyděnko, Andrejev - Štěpánek, Vízner 3:6, 6:3, 7:5, 6:4.

Statistika:
Esa: 6:3. Dvojchyby: 5:6. Nevynucené chyby: 47:52. Vítězné míče: 35:28. Využité brejkboly: 3 z 12/1 z 5. Celkem získané míče: 131:114. Čas utkání: 2:58 h.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události