Hokej

Slavia přehrála Karlovy Vary 4:0 a je krok od titulu

Hokejisté pražské Slavie vyhráli pátý zápas finále play off hokejové extraligy nad Karlovými Vary 4:0 a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 3:2 na zápasy. Utkání mělo pouze dva úspěšné střelce - po dvou brankách zaznamenali útočník Jakub Klepiš a zadák Jiří Drtina. Tři góly vstřelili Pražané před rekordní extraligovou návštěvou 16.617 diváků v přesilovkách.

Slávisté od úvodních minut nepříjemně zatápěli Mensatorovi v brance Energiea gólově se prosadili v 10. minutě. Po vítězném buly v útočném pásmu pálil Vondrka a Klepiš s přehledem uklidil puk za Mensatorova záda. Chvilku na to mohli domácí zvýšit, Rataj s Bednářem však svou akci překombinovali. V 18. minutě sehráli parádní akci ve vlastním oslabení Bednář s Červenkou a chyběl jen kousek, aby zakončili do prázdné branky.

Ve druhém dějství se opět prosadil pouze Klepiš

Úvodní pasáž druhého dějství se obešla bez vážnějších příležitostí, ale na začátku 26. minuty pykali hosté za prohřešek proti pravidlům a odstartovali tak nepříjemnou sérii oslabení, která přinesla druhý zásah v jejich síti. Dvě přesilovky domácí ještě nevyužili, až hra v pěti proti třem pomohla domácím k navýšení skóre. Puk putoval rychle po ose Kadlec - Hruška - Klepiš a autor první branky s klidem zavěsil do poloodkryté svatyně hostů podruhé.

Vary se na obrat nezmohly

Ve třetím dějství si Slavia pozorně hlídala dvoubrankový náskok, ale neupustila od aktivní hry směrem dopředu. Při další dvojnásobné přesilovce pálil nekompromisně od modré čáry Drtina a bylo rozhodnuto. V polovině poslední třetiny mohli vrátit hosty do hry Polák a po něm dorážkou i Skladaný, jenže Svoboda byl rázně proti. Na druhé straně nabídli hosté svou nedisciplinovaností Pražanům opět početní převahu a tečovaná rána Drtiny skončila počtvrté za zády překvapeného Mensatora. Ve zbytku utkání už se více bojovalo pěstmi, než hrál hokej, což však na jednoznačném výsledku a výhře Slavie nemohlo nic změnit.

Výsledek:
Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Klepiš (Vondrka), 31. Klepiš (D. Hruška), 45. Drtina (Novák), 53. Drtina (Kadlec). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pešek, Šátava. Vyloučení: 10:11, navíc Němec, Mudroch a Grof (všichni Karlovy Vary) všichni 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 16.617. Stav série: 3:2.
Sestavy:
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Kolařík - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup - Beránek, Rataj, Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - V. Polák, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, Hluchý. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události