Fotbal

Čeští futsalisté se probojovali na mistrovství světa

Čeští futsalisté se podruhé za sebou kvalifikovali na mistrovství světa. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna na říjnový turnaj do Brazílie postoupili díky dnešní remíze 2:2 v Rumunsku a po předchozím výsledku 1:1 v Pardubicích rozhodl o postupu z baráže jejich větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře.

Česká futsalová reprezentace prodloužila svoji úspěšnou kvalifikační sérii, od roku 2001 nechyběla na žádné velké akci a v Brazílii bude chtít vylepšit umístění z Tchaj-wanu, kde v roce 2004 skončila ve čtvrtfinálové skupině. Čeští reprezentanti zaskočili v rumunském Targu Mures domácí tým a po osmi minutách vedla 2:0. O branky Čechů se postarali Frič a Sluka. Prvně jmenovaný se prosadil střelou z dálky a Sluka po samostatné akci. Rumunsko nerezignovalo a ještě do poločasu snížil stav střelou zblízka Gherman. Po přestávce vyrovnal podobným způsobem Matei. Rumunsku stačilo k postupové jistotě už jenom jednou skórovat, vítězný gól visel ve vzduchu, ale hosté se nakonec ubránili. Zazářil i český gólman Meller. Nejdříve zlikvidoval sólo Lupua a v závěru, když už domácí vsadili na riskantní hru bez brankáře, vytáhl Lupuovu střelu reflexivně nad břevno.

Výsledek:
Rumunsko - ČR 2:2 (1:2)
Branky: 17. Gherman, 24. Matei - 6. Frič, 8. Sluka. Rozhodčí: Cumbo, Massini (oba It.). ŽK: Lupu - Mareš, Štorc.
Sestava ČR: Meller, Gerčák - Dlouhý, Štorc, Frič, Sláma, M. Mareš, Filinger, Sluka, Rešetár, Novotný, Janovský. Trenér: Neumann.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události