Fotbal

Petr Čech už chtěl hrát

Petr Čech už chtěl hrát

Gólman Petr Čech už zase chytá. Po 44 dnech si stoupl do brány Chelsea. Na hlavě měl tradiční přilbu a na bradě chránič, který zakrýval jeho stehy. Jinak na něm v zápase proti Wiganu pauza skora nebyla znát a jediný gól dostal zblízka až v nastaveném čase.


Dřív, než sám čekal, se postavil do branky londýnské Chelsea Petr Čech. Když mu minulou neděli po děsivé srážce na tréninku se spoluhráčem Talem Ben Haimem musel plastický chirurg sešít bradu a ret 50 stehy, pesimisté hovořili o tom, že pro Čecha skončila sezona a nestihne ani červnové Euro. Ale pětadvacetiletý gólman dokázal, že je na rychlé návraty expert: na hřišti se objevil se speciálním chráničem už v pondělní ligové dohrávce s Wiganem.

Nechytal přesně měsíc a půl 

Čech byl na ostrý zápas pořádně nažhavený, vždyť kvůli sérii zdravotních problémů nechytal už od 1. března. Nejprve jej vyřadil ze hry podvrtnutý kotník, minulý víkend pak jeho návrat zbrzdila hluboká tržná rána v obličeji. Proto věří, že do konce sezony už v žádném utkání chybět nebude. "Měl bych odchytat všechny zbývající zápasy Chelsea v lize i v Champions League," věřil Čech, na nějž bude hodně spoléhat i reprezentace na mistrovství Evropy.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události