Hokej

Kdo bude extraligovým králem?

Kdo bude extraligovým králem?
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Až sedmý finálový zápas rozhodne o tom, kdo se stane extraligovým králem. Bude to zkušenější Slavia nebo Karlovy Vary, které ukazují enormní touhu po vítězství?

Slávisté a jejich nedobytná tvrz 

Na první pohled může být mírným favoritem Slavia. Rozhodující sedmý duel už jednou doma vyhrála. Bylo to v semifinále s libereckými tygry. Hala Slavie se navíc tváří jako nedobytná pevnost. Domácí zde prohráli za celou sezonu pouze devět zápasů. Jenže dvě utkání z toho právě se Západočechy. Hráči Varů navíc dokázali, že psychicky náročné bitvy umějí zvládat. V sedmém semifinálovém zápase v Českých Budějovicích zvítězili. "Hrát doma už není tak dobrý pocit jako na začátku, protože na domácí tým je vyvíjen extrémní tlak. Zápas může rozhodnout jediná chyba, kterou snad udělá Slavia a my ji potrestáme," říká obránce Varů Petr Mudroch.

Rozhodnou zkušenosti? Určitě ne!   

Slavii by měla favorizovat také ohromná spousta zkušeností. Celkem sedm hráčů pamatuje na titul z roku 2007. Slávisté navíc hrají finále počtvrté za posledních šest let. Vary bojují o titul poprvé v historii. "Rozhodne větší vůle, my jsme sice zkušenější, ale řekl bych, že Vary jsou zase důraznější. Rozhodne prostě to, kdo ten titul bude chtít víc," však říká zkušený útočník Slavie Jaroslav Bednář.

Poslední bitva se může protáhnout

Zvláštností rozhodujícího zápasu je změna v systému hry. V prvních šesti utkáních následovalo desetiminutové prodloužení se čtyřčlennými formacemi na obou stranách. V rozhodujícím utkání se budou přidávat celé dvacetiminutovky s plným počtem hráčů na ledě. Do té doby, než padne zlatý gól, který určí ligového mistra.

Pohár pro šampiona není žádný střízlík

Hokejisty vítězného mužstva pak čeká ještě jeden těžký úkol. Pozvednout nad hlavu 140 cm vysoký a 20 kg vážící pohár bude pro mnohé oříšek. Slastný pocit vítězství, který se jim rozlije v žilách, je však určitě nabije energií. Na extraligového mistra také čeká účast v premiérovém ročníku evropské Ligy mistrů. Na účastníky obdoby evropské fotbalové soutěže čeká startovné ve výši 300 000 eur ( 7,4 milionu korunu). Pro vítěze je nachystáno celkem 1,7 milionu eur (42 milionů korun).

Po lístcích se zaprášilo

Pokud se chtěl někdo podívat na finále, musel si zatraceně pospíšit. V terminálech byly lístky uvolněny od prodeje v úterý v 1:15. O šest hodiny později již bylo vyprodáno. Dá se tedy očekávat, že bude překonán divácký rekord 16, 617 diváků. Kapacita haly je přitom 16, 700 lidí. Absolutního rekordu libeňské haly však ani tímto dosaženo nebude. Jeho hodnota je 17, 360 diváku. Přesně tolik jich navštěvovalo zápasy českého týmu na mistrovství světa v roce 2004. Snížená kapacita pro ligové finále je dána vyhrazeným prostorem pro sponzorský vůz a partnery klubu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události